e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V žateckém muzeu si můžete zahrát na detektivy

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Letošní tématem Muzejní noci v hlavní budově Regionálního muzea v Žatci bude loutkové divadlo a v Křížově vile si budete hrát na detektivy a policajty. V pátek 19. května večer se otevřou brány i dalších památek a muzeí v Žatci.

Hlavní program na všech místech začíná v 17,00 hodin. Během muzejní noci můžete až do desáté hodiny večer navštívit všechny tři pobočky Regionálního muzea, Pivní maják Chrámu chmele a piva a Muzeum Homolupulů, ZUŠ Žatec. Do 20,00 hodin bude otevřena také Městská knihovna Žatec, která pro děti protáhne noc až do rána, radniční věž a Galerie Sladovna.

Hlavním tématem programu v muzeu v Husově ulici bude loutkářství - tvoření loutek a kulis, divadelní představení a hudební vystoupení. Téma večera v Křížově vile zní Hrajeme si na detektivy. Vždy v celou hodinu začíná vyšetřování kriminálního případu z konce 19. století a detektivku doplní ukázky policistů a psovodů. Galerie Sladovna nabízí prohlídku výstav včetně sbírky moderního umění manželů Zemanových za symbolické vstupné 10 Kč. Muzeum Homolupulů ve Dvořákově ulici nabídne komentované prohlídky po celý večer a ZUŠ Žatec od 17,00 hodin policejní hru v podání žáků literárně-dramatického oboru.