e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Dvanáct rozhněvaných mužů bude úřadovat v Žatci

publikováno: 17.4.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Sdílet: facebook twitter google+

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti, kterou proslavil stejnojmenný film Dvanáct rozhněvaných mužů, čeká diváky v úterý 21. dubna od 19,00 hodin v Městském divadle v Žatci.

Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra Reginalda Rose mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo.  Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění.

Režie: Hana Gregorová. Hrají: Ernesto Čekan, Miloslav Mejzlík, Petr Vágner, Petr Oliva, Antonín Hardt, Jiří Chvalovský, Karel Hábl, Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Přemysl Pálek, Petr Semerád, Martin Sochor, Miloslav Nejedlý.