e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Café Nobel o konspiračních teoriích a hoaxech

publikováno: 17.1.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Frederik Velinský

Sdílet: facebook twitter google+

Podléháte konspiračním teoriím? Dokážete poznat pravdivou informaci od hoaxu? Fenomén dnešní internetové doby bude tématem čtvrtečního Café Nobel, přátelského setkání s vědou v Teplicích. Koná se 18. února v teplickém planetáriu a hostem bude publicista, spisovatel a spektik Leoš Kyša.

Konspirační teorie se ve společnosti objevovaly vždy. Jejich zlatou éru však přineslo až minulé století. Důvod je prostý: rozvoj médií. S internetem pak konspirační teorie doslova prodchly celou společností. Proč se tak stalo? Proč jim lidé věří? A kde se v tom všem skrývá náboženství a víra? Na tyto otázky se pokusí odpovědět novinář a předseda Českého klubu skeptiků Sisyfos Leoš Kyša. Zároveň se vám pokusí dát návod jak poznat, zda je nějaká teorie pravdivá, anebo není. 

Leoš Kyša se věnuje popularizaci vědy v oblasti společenských fenoménů. Jeho velkým tématem jsou protivědecká hnutí a postoje. Je mimo jiné organizátorem Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků. Tato iniciativa nabízí více než tři miliony korun tomu, kdo v kontrolovaném experimentu prokáže existenci paranormálních jevů. Prošel redakcemi řady novin a časopisů. Vedle své novinářské produkce píše také dobrodružné sci-fi romány.

Setkání začíná v 18,00 hodin v budově planetária v Teplicích (tradiční hvězdárna prochází aktuálně rekonstrukcí). Doporučujeme rezervovat si předem místo na adrese hap@hapteplice.cz. Pořádá Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a populárně vědecký magazín Českého rozhlasu Sever Planetárium.

Foto: pixabay.com.