e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zítra má v Lounech premiéru hra o osudových okamžicích

publikováno: 16.11.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: Dagmar Kučerová

Sdílet: facebook twitter google+

Premiéra nové autorské inscenace Analéma souboru Třetí věk Louny se chystá vpodvečer státního svátku. Již tradičně je 17. listopad premiérovým dnem pro soubor, který téměř v původní sestavě překvapuje amatérskou divadelní scénu již devět let. I tentokrát se scénáře i režie ujala Renata Vordová.

„Co chci ještě určitě stihnout? Jaké bylo mé osudové rozhodnutí v životě? Co tady po mně zůstane? Kdy je ten správný čas na bilancování?“, tak shrnuje hlavní témata inscenace režisérka Renata Vordová.

Soubor poprvé veřejně vystoupil v březnu 2008 na krajské recitační přehlídce v Ústí nad Labem. V rockovém klubu, kde byl „babičkovský“ soubor jakýmsi zjevením, každoročně sebral všechna ocenění amatérské divadelní scény, pořádal turné po ČR i zahraničí. Soubor, který je neskutečně inspirativní, tvořivý a lidsky semknutý. 

A proč Analéma (čti označení pro zdánlivou dráhu Slunce po obloze v dané zeměpisné délce a šířce, tzv. osmička)? Možná proto, že ve skutečnosti nikdy nic nekončí… 

Premiéra 5. autorské inscenace divadelního souboru Třetí věk Louny bude k vidění  v Klub(ovně) Luna v Lounech od 18,00 hodin.