e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zapojte se do pečení betlému v Galerii Jirkov

publikováno: 16.11.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Hana Zvalová

Sdílet: facebook twitter google+

Mlýnský spolek a Galerie Jirkov vyhlašují akci Jirkovský betlém v Galerii. Přidejte se ke stavbě co největšího perníkového betlému. Vaším úkolem je upéct z perníku alespoň jednu postavičku, hvězdu, strom, zvíře nebo domeček typický pro tradiční betlém, namalovat ho bílými nebo barevnými polevami a přinest do Galerie Jirkov. Hotové dílo bude představeno na první adventní neděli.

Pokud se necítíte silní v perníkovém pečení, bude možné od 17. listopadu v jirkovské galerii perníky koupit a doma jen nazdobít. Garantem celé akce je vynikající profesionální perníkářka a zakladatelka perníkové kavárny Alena Výborná z Kovářské, která zhotoví svatou rodinu a tři krále. 

Všechny nazdobené „betlémové“ perníky přinesené do Galerie Jirkov do čtvrtka 26. 11. se stanou součástí společného jirkovského betlému. Vernisáž výstavy společného perníkového díla bude (spolu se seznamem autorů) první adventní neděli 29. listopadu v 15,00 hodin. Recept na jednoduchý a dobrý perník, polevu, návody a předlohy na figury a jejich rozměry naleznete na www.mlynskyspolek.cz.