e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výlov rybníka zakončí sezónu na Červeném Hrádku

publikováno: 16.10.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

U zámeckého rybníka na Červeném Hrádku u Jirkova se v sobotu 21. října brzo ráno sejdou rybáři, aby podruhé veřejně vylovili kapry, líny a amury. Kromě prodeje ryb bude pro návštěvníky připraven i kulturní program a odpoledne se otevře na zámku nová výstava.

Výlov zámeckého rybníka byl poprvé součástí zakončení kulturní sezony v Jirkově v roce 2015. Jak to bývá u chovných rybníků obvyklé, i tento se bude vylovovat vždy jednou za dva roky.

S výlovem se začne v osm ráno, živé ryby se budou prodávat od desíti do dvou hodin. „Přímo ze zámeckého rybníka budou kapři, líni a amurové,“ vysvětlil Jirkovým novinám Pavel Škuta, který má rybník v nájmu. V prodeji budou ale i další druhy ryb. 

Podzimní den s výlovem rybníka zpestří živá hudba - od 9,30 do 11,30 hodin bude hrát s přestávkami Brass Band Rakovník, od 14,00 hodin COP Bluegrass Plzeň.

Součástí dne bude také otevření nové výstavy Stroj času ve 13,00 hodin, která bude na zámku Červený Hrádek přístupná až do února příštího roku. Podrobnosti se dočtete v článku Zámek Červený Hrádek otevře přes zimu interaktivní výstavu.