e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Komunálním projektem roku je Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří

publikováno: 16.9.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Z celostátní soutěže si Klášterec nad Ohří odnáší 1. místo v kategorii Utváření veřejného prostoru, do které bylo přihlášeno nejvíce realizací, a to 26. Zároveň se stalo absolutním vítězem mezi 88 projekty z celé České republiky. Uspěla také sousední Kadaň s novou astronomickou observatoří.

Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří postavené v pasivním standardu vzniklo podle principu udržitelnosti modernizací a dostavbou původního kulturního domu. „Musím neskromně říct, že se nové energeticky úsporné kulturní centrum skutečně povedlo. Stalo se přirozeným střediskem setkávání obyvatel i návštěvníků napříč generacemi, a to při zachování genia loci – ducha místa s prvky původního kulturního domu,“ říká starosta města Klášterec nad Ohří Štefan Drozd.

Cenu si odnesla také sousední Kadaň, která zvítězila v kategorii Kulturní a vzdělávací činnost. Ocenění město získalo za letos otevřenou Astronomicko-přírodovědnou observatoř nad městem.

Výsledky zazněly v pražském Obecním domě pod záštitou a za účasti místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše.

Soutěž Komunální projekt roku 2022 se koná od roku 2015. Má devět kategorií podle toho, jak fungují a co mají na starosti jednotlivé městské a obecní samosprávy. Jedná se o kategorie Sociální projekt roku, Děti a rodiče, Veřejná zeleň, Kulturní a vzdělávací činnost, Odpadové hospodářství, Utváření veřejného prostoru, Chytrá obec, Ekologický projekt roku a Trvale udržitelný projekt roku. S vítězstvím v každé kategorii i celkovým prvenstvím je spojena finanční odměna 20 tisíc a 30 tisíc Kč.