e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pošta v Litvínově nabídne sběratelům výroční razítko

publikováno: 16.9.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Město Litvínov si připomíná významné výročí 300 let od povýšení na městys, čemuž budou věnovány tradiční Svatomichaelské slavnosti 28. září. Zbystřit by měli také filatelisté, neboť město společně s poštou a Českojiřetínským spolkem připravily další kus do sbírky filatelistických zajímavostí z našeho regionu. Příležitostná razítka budou k dispozici až do 28. října.

Příležitostné poštovní razítko nese text "300 let od povýšení na městys" a je na něm silueta kostela sv. Archanděla Michaela. Jeho autorem je Miloslav Bláha. 

Razítko můžete získat během Svatomichaelských slavností 28. září na příležitostné poštovní přepážce ve stanu České pošty na náměstí Míru v Litvínově. Otevřeno bude od 9,00 do 17,00 hodin, v případě nepříznivého počasí bude přepážka umístěna v informačním centru v Zámku Valdštejnů. 

Od 29. září do 27. října 2015 bude razítko používáno na poště Litvínov 1. Ve státní svátek, 28. října, pak bude otevřena opět příležitostná poštovní přepážcka v informačním centru v Zámku Valdštejnů v Litvínově. Pro razítka si můžete přijít od 10,00 do 14,00 hodin. Zároveň budete mít možnost získat pamětní list města na ručním papíru.

Podrobný program Svatomichaelských slavností v Litvínově připravujeme.

Na návrh Českořetínského spolku již Česká pošta vydada dvě poštovní známky, v květnu 2013 připomínala výročí vodního díla Fláje a letos v květnu pak 130 let Moldavské horské dráhy. Vlastní známky se letos dočkalo také město Chomutov.