e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecký cyklista Jaroslav Hrubý dnes slaví životní jubileum

publikováno: 16.9.2015, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Sdílet: facebook twitter google+

Jedna z nejvýraznějších tváří mostecké cyklistiky Jarda Hrubý slaví dnes, ve středu 16. září, kulatiny s šestkou na začátku. 'Guru mostecké cyklistiky' se vryl do paměti nejen místních sportovců díky svému nadšení, které nebere konce. Magazín www.e-region.cz se přidává ke gratulantům.

S jeho pomocí dostala česká cyklistika i několik nových jmen, které se objevovaly vysoko ve výsledkových listinách, mnozí z nich už dávno skončili, ale „Hrubajs“ stále trénuje, závodí a nic nenasvědčuje tomu, že by ho to přestávalo bavit. Aktuálně si dopřává 100 a více kilometrové tréninky, v říjnu se totiž chystá na jeden z nejtěžších etapových závodů světa – australský Crocodile Trophy. Jen pro představu, co takový závod obnáší: Devět etap, které v součtu dají přes 700 kilometrů skrz pralesy, žhavou buš i bezmála 3000 metrů vysoké hory na pobřeží Queenslandu, tedy nic pro slabé povahy. První závodní dárek si Jarda nadělil během druhého zářijového víkendu, kdy ve své kategorii zvítězil v dnes již legendárním  maratonu horských kol Specialized Rallye Sudety. 

Jardovi je ale v první řadě potřeba poděkovat za jeho přístup k cyklistice obecně. Každoročně připravuje MTB maraton Extrém Bike Most, což je jedna z největších sportovních akcí v Mostě, pomáhá s přípravami mnoha menších akcí, vede prodejnu s cyklistickým vybavení, a také sportovní oddíl KL sport Most. Když se ve dveřích jeho kanceláře objeví někdo nový s tím, že by chtěl poradit s čímkoliv ohledně cyklistiky, nikdy mu nedá košem.

Tak Jardo, ať Ti to šlape!