e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

The Wall v opět Žatci na Dočesné

publikováno: 16.8.2015, kategorie: Hudba, autor: Jiří Navrátil

Sdílet: facebook twitter google+

Na žateckém náměstí Svobody se opět bude stavět a bourat pinkfloydovská zeď. Stane se tak deset let poté, co toto představení Filipa Benešovského, zprostředkovávající divákům multimediální projekt Pink Floyd The Wall, sklidilo v Žatci velký úspěch. Opět se představí 4. září večer.

Diváci opět uvidí představení vycházející z ikonické desky Pink Floyd, s nímž kapela sice několikrát vystoupila, ale neexistuje z něj žádný profesionální obrazový záznam. Zato byl natočen film The Wall a ukázky z něj jsou promítány během představení a doplňovány českými titulky. Nechybí samozřejmě původní kostýmy.

V roce 1990 u příležitosti pádu Berlínské zdi s tímto představením vystoupil v Berlíně přímo u zbořené zdi sám Roger Waters s hosty ze světové rockové scény. 20 let poté se s The Wall live vydal na světové turné se dvěma zastávkami v dubnu 2011 a 2013 v Praze.

Poslední, a zatím největší představení české verze tematického projektu Pink Floyd „The Wall“, se odehrálo v roce 2009 u příležitosti 30. výročí vydání alba. Za účasti hostů Michal Malátného, Jana Neckáře, Zdenka Kluky, Romana Dragouna, Radima Hladíka nebo syna Rogera Waterse Harryho vyprodalo pražskou O2 Arénu.

V pátek 4. září od 21,30 hodin bude opět znít náměstím živá hudba ze slavného alba. Představení lze zároveň brát jakou pozvánku do kina. V cyklu „Koncerty v kině“ distribuční společnosti Aerofilms se i Česká republika a Digitální kino v Žatci přiřadí ke stovkám kin po celém světě, které budou při tom, až 29. září 2015 propukne ve 20,00 hodin přenos pompézní audiovizuální show „Roger Waters: The Wall live“.

Mimořádný dokumentární snímek zachycuje elektrizující atmosféru Watersova tříletého koncertního turné z let 2010 - 13 v unikátní zážitkové směsici hudby, road movie, bombastických koncertních show na dvou kontinentech a pohledů do zákulisí.

Foto: ww.thewall2009.cz