e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 18. až 20. června

publikováno: 16.6.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Pestrý a nabitý bude tento červnový víkend. Máme pro vás závody horských kol, aut v blátě i běžců, dětské dny, hudební festivaly pod širým nebem, oslavu slunovratu, festival jídla a pití i historické slavnosti...

Ohřecká Osmička
Dalším, třetím, dílem pokračuje sportovně-turistický seriál Dolním Poohřím. Ohřecká Osmička se tentokrát přesouvá na Lounsku. Závod pro běžce i procházka pro turisty startuje na zámku Nový Hrad v Jimlíně v neděli 20. června. Děti do 12 let a chodci v 10,30 hodin, běžci v 11,00 hodin. Přihlášky jsou možné zde.

Extrém Bike Most
Další sportovní příležitost, tentokrát pro bikery, nabízí Most. Na hipodromu startuje v sobotu 19. června jubilejní dvacátý ročník závodu Extrém Bike Most. Podrobnosti o závodu, který se letos možná koná naposledy, najdete v článku Extrém Bike Most: Dvacet a dost

Úklidová akce
Pokud chcete o víkendu přiložit ruku k dílu, můžete využít výzvy žateckého spolku A dál?, který bude v sobotu 19. června uklízet okolí Zlatého chmele. Sraz je v 10,00 hodin před KD Moskva v Žatci.

Sluncovrat
Oslavit letní slunovrat můžete v sobotu 19. června v archeologickém skanzenu v Březně u Loun. Čekají vás archeologické experimenty, pravěké vaření, výroba měděných šperků, ukázky keltské výzbroje i výbavy, kovářské umění či stříhání ovcí. Otevřeno od 10,00 do 18,00 hodin.

Blues festival
Letní amfiteátr na Kyselce v Bílině hostí v sobotu 19. června roots and blues festival.  Hrají a zpívají: Jan Fic, Šestý smysl, Dobré ráno bluesband, Petra Börnerová band, WBand, -123 Minut. Vstupenky na místě 300 korun.

Den magistra Kelleyho
Hrad Hněvín nad Mostem tuto neděli 20. června opět ožije příběhem alchymisty a zdejšího vězně Edwarda Kelleyho. Program bude probíhat od 10,00 do 18,00 hodin. Středisko volného času připravilo pro děti dobrodružnou stezku, otevře se dobové tržiště, uvidíte alchymisty, souboje šermířů, kejklíře a další dobový program. Od 14,00 hodin je připravena pohádka O pejskovi a kočičce a v 17,00 hodin můžete sledovat slavný útěk Kelleyho z věže hradu.

Výročí rozhledny
Schillerova rozhledna v Kryrech na Podbořansku slaví 115 let od svého vzniku. Slavit se bude v pátek 18. června, ovšem nikoliv na rozhledně, ale na náměstí. Začátek je v 18,30 hodin a po posezení s hudbou bude následovat noční překvapení.

Pivní trh
Tradiční kadaňské pivní slavnosti letos budou probíhat v trochu komornější podobě. V sobotu 19. června se v 9,00 hodin na Mírovém náměstí otevře pivní tržnice.

Festival jídla
Další příležitost ochutnat dobroty budete mít v sobotu v Lounech. Od 11,00 do 21,00 hodin se tam koná v ulici Na Valích festival jídla, hudby a pití Dovalte na Vale. Při něm spojily síly lounské restaurace a kulturní stánky.

Útulek Fest
Benefiční open air festival na podporu čtyřnohých přátel na Ústecku Útulek Fest zaštěká o víkendu 18. a 19. června na gotickém hradě Střekov v Ústí nad Labem. Dvacátý ročník se nese ve znamení 20 vystupujících, kteří ve dvou dnech vystoupí na dvou hudebních scénách. Mezi největší taháky patří skupiny Gaia Mesiah, už jsme doma, Houpací koně, Nauzea orchestra a další. Vstupenka na místě 350 korun, do 6 let zdarma, bezplatné parkování a stanování.

Zámeckej fest
Další hudební festival, v metalovém duchu, připravují v Postoloprtech v zámecké zahradě. Startuje v sobotu 19. června v 16,30 hodin. Hrají: Štěpán Soukup, DCradio, Deaken, Metallica Revival. Vstupné 100 Kč. Od 12,00 hodin také atrakce pro děti se vstupem zdarma.

Dětský den
V sobotu 19. června od 14,00 hodin pořádá Centrum pro rodiny v Teplicích na stadionu Na Stínadlech dětský den. Pro děti se chystá charitativní běh, skákací hrad, tvoření a výroba kytiček, soutěže, namalování nejdelší stonožky kolem stadionu. Chybět nebude ani osm stanovišť plných fotbalových fint.

Offroad trial
O víkendu se na závodišti v Bezděkově u Žatce jede Mistrovství ČR Offroad Trialu 2021. Hlavní závod se koná v sobotu od 10,00 do 18,00 hodin a v neděli od 9,00 do 14,00 hodin. Sobotní program doplní od 18,00 hodin koncert rockových kapel Hlahol, Shlack a další. Možnost projížděk v BVP a skákací hrad pro děti.

Sraz autobusů
Milovníci historických autobusů (a  ovšem i vlaků) by měli zamířit o víkendu do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. V sobotu 19. června od 8,30 hodin se tam koná 22. celostátní sraz historických autobusů. Z ČD muzea se také můžete svézt do muzea amerických veteránů JK Classics a zpět. Pro děti budou hlavním lákadlem jízdy parním vláčkem po úzkorozchodné drážce. 

Den na letišti
Na letišti Macerka u Žatce se v sobotu 19. června od 10,00 hodin koná slet letadel a dětský den. Uvidíte vrtulník Mi-8 AČR s ukázkou výsadku, historická letadla s ukázkami pilotáže a vzdušného boje, letoun Antonov 2 včetně výsadků, ukázky ultralehkých letadel, hasičů, policie, leteckých modelů, kynologů a jejich svěřenců. Vše doplní dětské soutěže a sladké odměny, houpačky a stánky s občerstvením. Vstupenky stojí 120 Kč pro dospělé, děti 50 Kč, vstupenky jsou slosovatelné o let zdarma.

Klášterecké legendy
Do Klášterce nad Ohří se vrací večerní prohlídky s Divadelním spolkem Klas. Víte, proč se město jmenuje Klášterec? Proč máme náměstí z kopce? Proč na zámku straší? Dozvíte se v pátek 18. června večer. Sraz na zámku ve 20,00 hodin, rezervace vstupenek v pokladně zámku: 474 375 436.

Foto: KL Most.