e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

S foťákem po Dolním Poohří

publikováno: 16.6.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Libuše Novotná Pokorná

Sdílet: facebook twitter google+

Na své toulky po Dolním Poohří si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Povedené snímky pamětihodností nebo přírody pak můžete poslat do fotografické soutěže, kterou už potřetí vyhlašuje Destinační agentura Dolní Poohří. Čas na zaslání fotografií je až do konce října.

Soutěže, nazvané „Poohří vašim objektivem“, se mohou zúčastnit amatérští, ale i profesionální fotografové, a to včetně dětí, pro něž je vyhlášena samostatná kategorie. Snímky musí geograficky pocházet z území Dolního Poohří. Témata jsou velmi široká, a sice 'Historie, památky nebo turistické zajímavosti' a 'Příroda, krajina a řeka Ohře'. I letos jsou připraveny pro vítěze ceny. Na první tři z kategorie dospělých i dětí čekají poukazy na fotografické práce a na další soutěžící upomínkové předměty z Dolního Poohří.

„V obou předchozích ročnících se nám sešlo vždy kolem stovky snímků od desítek fotografů. Nejčastějšími tématy byly v minulosti příroda, včetně samotné řeky Ohře, a historické památky,“ prozradila k předchozím ročníkům ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná. 

Uzávěrka soutěže je 31. října a výsledky budou po zhodnocení komisí vyhlášeny v průběhu listopadu. Destinační agentura pak fotografie používá pro propagaci regionu Dolního Poohří. „Stejně jako v minulosti chceme fotky, a to nejen ty vítězné, použít na výrobu stolního kalendáře a kapesních kalendáříků na další rok. Tato forma prezentace měla zatím největší úspěch,“ vysvětluje Libuše Novotná Pokorná. Na podzim pak budou nejlepší fotografie vystaveny v Žatci.

Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. Každý účastník může přihlásit nejvýš deset snímků. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa. Fotky posílejte na e-mailovou adresu info@dolnipoohri.eu.

Foto: Destinační agentura Dolní Poohří, Štěpán Malast.