e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klášterec dotiskl historii města Zdeňka Vachaty

publikováno: 16.5.2015, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Pro velký zájem opět vyjde kniha Zdeňka Vachaty Klášterec nad Ohří - Přehled dějin města a okolí, která nebyla již delší dobu k dostání. Slavnostního křtu se kniha dočká ve středu 20. května v galerii Kryt.

Historik Zdeněk Vachata působil jako ředitel chomutovského muzea a od roku 1963 začal vydávat muzejní čtvrtletník Památky - příroda - život, který vychází dodnes. Byl autorem mnoha článků a knih, v nichž se zabýval dějinami Chomutovska.

Jeho kniha o historii Klášterce se nyní dočká druhého vydání. "Kniha poprvé vyšla v roce 1997 a již několik let ji nebylo možné zakoupit, proto jsme přistoupili ke 2. vydání. Bylo doplněno úvodním slovem starostky Kateřiny Mazánkové a sestry pana Vachaty, Květuše Hlaváčové," informovala Radka Hodicová z odboru komunikace a cestovního ruchu klášterecké radnice.

Květuše Hlaváčová bude stejně jako členové divadelního souboru Klas, s nímž historik Vachata spolupracoval, hostem vernisáže 20. května. Divadlo při té příležitosti chystá krátký vzpomínkový program. Křest začíná v 17,00 hodin.

"Již nyní ji můžete zakoupit v Turistickém informačním centru u radnice, a to každý všední den od 8,30 do 17,00 hodin a o víkendu od 9,00 do 17,00 hodin za 250 Kč. Další prodejní místa jsou: knihkupectví Helena Blehová, Zámek Klášterec nad Ohří a tzv. nová stáčírna v areálu Lázní Evženie. K zapůjčení bude kniha k dispozici také v klášterecké knihovně," doplnila Hodicová.