reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Program Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích

publikováno: 16.5.2012, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V Teplicích poslední květnový víkend začíná 858. lázeňská sezóna. Kromě tradičního svěcení pramenů čeká návštěvníky 26. a 27. května bohatý program po celém městě. Z hudebních vystoupení se můžete těšit třeba na Čechomor, kapely Žlutý pes a Buty či Plastic People of the Universe a Spirituál Kvintet. V programu najdete dobový trh, zábavu pro děti, historickou komedii... Uvnitř kompletní program.

Církevní svěcení pramenů se odehraje v sobotu od 11,15 hodin u Kolostůjovy kašny. Slavnostní kostýmovaný průvod k prameni se vydá z náměstí Svobody, kde v 11,00 hodin dojde ke slavnostního zahájení lázeňské sezóny. Jak je v Teplicích zvykem, v sobotu ve 22 hodin a 22 minut vyvrcholí program ohňostrojem.

Scéna na Ptačích schodech
Sobota
13.00 DOCTOR PP
14.30 RYBIČKY 48
16.00 POLEMIC
17.30 PHIL SHOENFELT a SOUTHERN CROSS
19.00 CHARLIE STRAIGHT
21.15 ČECHOMOR
Neděle
13.00 INTERITUS
14.30 BURMA JONES
16.00 DEBBI S KAPELOU
17.30 LUNO
20.00 ŽLUTÝ PES

Scéna za Domem kultury
Sobota
13.30 JARRET
15.00 PANKIX
16.30 HUDBA PRAHA
18.00 TEREZA ČERNOCHOVÁ
19.30 JAVORY BEAT
21.15 BUTY
Neděle
13.30 READY KIRKEN
15.00 MARTA TÖPFEROVÁ TRIO
16.30 ZZ TOP REVIVAL BAND
18.00 LUBOŠ POSPÍŠIL A 5P
19.30 PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

Scéna na zámku
Sobota
13.00 PAUL BATTO jr.
15.00 CADILACC + PAVEL SEDLÁČEK + JIŘÍ „ŠLUPKA“ SVĚRÁK
17.00 VLADIMÍR MERTA
19.00 IVA BITTOVÁ & ČIKORI
21.00 SPIRITUÁL KVINTET
Neděle
13.00 LOS RUMBEROS SALSA ORQUESTA
15.00 JUlIUS „ĎUSO“ BAROŠ QUINTET
17.00 PACORA TRIO
19.00 IRENA BUDWISEROVÁ & LEE ANDREW DAVISON A FADE IN

Scéna na náměstí Svobody
Sobota
9.30 BIG SOUND ORCHESTRA
11.30 MALÉ DIVY
13.15 KORADOBAND
14.45 ČISTÍRNA POKAŽDÉ JINAK
16.15 MONOKL
18.00 JOSEF SVOBODA
18.30 PAVEL HOUFEK BAND
19.30 BLUE ROCKET – KŘEST NOVÉHO CD
21.00 BLUE EFFECT
Neděle
11.30 GRAVITY
13.00 KAMUFLÁŽ
14.30 UB 40 REVIVAL
16.00 NEW BLACK JACK
17.30 PONTIAC
19.00 PETR KALANDRA MEMORY BAND

Šanovská mušle
Sobota
9.00 DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE
14.00 BIG BAND ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
15.30 MAĎARSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR CSALLÓKÖZ
17.00 KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ KAPELA
18.30 ROZMARÝNKA
20.00 MARTHA A TENA
Neděle
11.00 JUNIORBAND
12.30 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA TEPLICE
14.00 STRING CLARTET
15.30 LABSKÁ KAPELA
17.00 PETRA BÖRNEROVÁ DUO
18.30 JEŽEK, WERICH, VOSKOVEC
20.00 RANGERS BAND

Doprovodný program

Regionální muzeum Teplice - pátek 25. 5. - Festival muzejních nocí 2012 – VIII. Muzejní noc / Buffa Opera – připravujeme samostatnou pozvánku v rubrice Volný čas.

Krupská ulice - sobota a neděle
10.00 - 18.00 CHAJAG a MURICIO CHICO - etnická hudba z Ekvádoru a z Peru, SAFFRON TRIBE - orientální tanec, PO-I - žongléřská show, VERUN A LAVE - věštění, MANIKU - K. Plecitá – kartářka, H. Hornychová - malování na tělo, Magický portrét mistra V. Čecha, FOTOSTYL - fotografování v dobových kostýmech, K. M. KOPECKÝ - loutkoherecká skupina, živé sochy – Leonardo Di Monti, kadeřnická show J. Wagnera, Skipping Boys – vystoupení se švihadly, Občanské sdružení Šťovík Teplice a další

Prostor za Zahradním domem
sobota
celý den 27. ročník sportovního setkání vozíčkářů, zdravotně a mentáolně postižených dětí a mládeže
neděle
10.00 DIVADLO KRABICE - pohádka
11.00 DS PANOPTIKUM Maxe Fische – pohádka

Zámecká zahrada
oba dny projížďky na koních a pony pro děti, den se skauty, lanové aktivity, malování na tělo a obličej, prezentace dětských klubů, v sobotu soutěže fotbalových dovedností pro děti a mládež o ceny

Kolonáda Domu kultury
sobota
8.30 Dechový orchestr MOSTEČANKA a soubor mažoretek KAMELKY
celý den XXI. Velké porcelánové trhy, Lázenský autosalon, oranžové kolo Nadace ČEZ
16.00 STREETBALL 3 NA 3 - turnaj trojic ve streetballu
19.00 Smečařská soutěž

Kolonáda za divadlem
oba dny PHOTO ANNUAL AWARDS - výstava vítězných fotografií největší středoevropské mezinárodní soutěže

Zámecké náměstí
oba dny ŘEMESLNÝ TRH – dobové tržiště s ukázkami starých dovedností a řemesel – šperkař, kovář, keramik, svíčkař, medař…, dobová hudba GNOMUS, tanec, kejklíři, žonglér, historický šerm, historická hra ze 17. století Lazebník Teplický

Kostel sv. Jana Křtitele
oba dny vyhlídka z věžení kostela, prohlídka interéru, výstava patchworku
neděle - 9.00 SLAVNOSTNÍ MŠE, COLLEGIUM HORTENSIS – Slavnostní proprium k sv. Janu, patronu vod a lázní

Malé zámecké nádvoří – sobota a neděle
GNOMUS - hudební skupina, dobové kostýmy a nástroje, drsná i něžná hudba středověku, ….
BRIGANTI – historický šerm, gotika, renesance, souboje, lapkové a zloději ….
KEJKLÍŘ MICHAL - kontaktní žonglování, jízda na jednokolce a další disciplíny
ŽONGLÉŘ LUKÁŠ - žonglování s balóny, noži, hořícími loučemi
SOKOLNÍK – ukázka práce s dravci
DOBOVÉ SOUTĚŽE PRO DĚTI
UKÁZKY ŘEMESEL - stánkový prodej
LAZEBNÍK TEPLICKÝ – Divadlo Orry, o.s

Pravřídlo „Prasátko“
oba dny Lázeňské pivo - absolutní novinka teplických lázní v blízkosti hlavní scény, pivní speciál Mistr lázeňský, Ležák lázeňský – tradiční pivo plzeňského typu

Šanovský park
sobota
celý den VAŘENÍ MAĎARSKÝCH SPECIALIT
PROJÍŽĎKY NA KONÍCH A PONÍCÍCH
9.00 DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE - prezentace zájmových činností a soutěže pro děti

Beuronská kaple
sobota VÝSTAVA – Bernát očima studentů - komentované prohlídky unikátní Beuronské kaple
10.00 Koncert studentů Gymnazia Teplice

Veselý kopec – Hrádek na Letné
oba dny atrakce pro děti a dospělé, historická vozidla, Ptačí dům, projížďky na koních a ponících, malování na obličej, outdorové vybavení, občerstvení - UNICO ME CLUB TEPLICE
sobota
20.00 SUMMER SENSATION 2012
neděle
14.00 Pěvecké vystoupení žáku ZUŠ Teplice
15.00 Hudební skupina Maxim Turbulenc
16.00 Hudební skupina HellRockes