e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Festival filmů o přírodě poprvé v Teplicích

publikováno: 15.11.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Teplic. Vítězné filmy s podtitulem Přijďte na festival, dokud je na co se dívat, uvidíte v kině Květen ve středu 23. listopadu.

V říjnu v Praze úspěšně proběhla soutěžní část MFF Ekototopfilm, která vyvrcholila vyhlášením 8 nejlepších snímků v jednotlivých kategoriích a předáním křišťálových cen jejich tvůrcům. 

„První český ročník nasadil vysokou laťku. Vybrat vítězné filmy však nebylo těžké, protože i v tom množství nadprůměrných snímků se objevily takové, které doslova ohromily,“ láká diváky předseda mezinárodní odborné poroty Steve Lichtag. 

Nyní se filmoví fanoušci, milovníci přírody i příznivci udržitelného přístupu k životu mohou seznámit nejen s rozhodnutím poroty, ale mají možnost vybrat si i vlastní favority. A nemusí kvůli tomu ani jezdit do Prahy, naopak festival se vydává za nimi. V každém z padesáti okresních a krajských měst bude k vidění mix filmů, které budou každopádně stát za to. 

Co vás čeká? Unikátní pohled na porod pod mikroskopem ve snímku Mikroporod, který získal speciální cenu poroty Grand Prix nebo výlet za exotickými tvory, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle v dokumentu Lidské tělo: mikroskopické safari.

I u přírodopisného filmu se člověk může zasmát! To vám dokáže snímek Yellowstone s dechberoucími záběry natočenými špičkovou filmařskou technikou z nejstaršího amerického národního parku. Krásné obrazy přírody nabídnou i další kousky z naší filmové nabídky, Africká nostalgie z daleké a tajemné Afriky a Jak se zrodil prales, nikoli ale z Indonésie nebo Brazílie, ale ze sousedního Rakouska. Slovenský snímek Klimatická chyba zase nabídne řešení, že s klimatickými změnami, s kterými se potýká naše planeta, jde něco dělat.

Vstup je zdarma.