e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tropické orchideje opět ozdobí univerzitní skleníky

publikováno: 15.9.2015, kategorie: Výstavy, autor: Jana Maredová

Sdílet: facebook twitter google+

Skleníky Naučného botanického parku Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem opět po roce otevřou své dveře příznivcům a návštěvníkům populární a velmi oblíbené výstavy Tropické orchideje. Součástí výstavy, která začíná právě dnes 15. září, bude i prodej rostlin a poradenství. Navštívit ji můžete do 27. září.

Z orchidejí bude zastoupena většina komerčně významných rodů a hybridů. Chybět nebudou ani některé původní botanické druhy a součástí výstavy jsou i stálé expozice skleníku katedry biologie PřF UJEP. „Dveře Naučného botanického parku se na delší dobu veřejnosti otevírají pouze dvakrát do roka,” zve všechny zájemce a pěstitele organizátorka celé výstavy Marcela Strnadová.

Pro opravdové nadšence, ale i pro začátečníky je na výstavě zajištěn i prodej rostlin a bezplatná poradenská činnost. Výstava probíhá od 15. do 27. září 2015 každý všední den od 9,00 do 17,00 hodin, o víkendu pak od 10,00 do 17,00 hodin v Naučném botanickém parku v ulici Za Válcovnou 8, Ústí nad Labem – Klíše.

Současně s výstavou se koná mezi školami populární akce Podzimní poznávání dřevin, která je určená pro žáky a studenty základních a středních škol, studenty UJEP i veřejnost. 

Spolu s výstavou mohou návštěvníci projít také celý areál Naučného botanického parku, který je součástí zázemí pro výuku biologických disciplín při vzdělávání nejen studentů Přírodovědecké fakulty. V areálu se nachází stanoviště jako arboretum, čedičová skalka, písčina se zástupci teplomilných a suchomilných rostlin Českého středohoří, dále pak stanoviště s hájovou květenou, květnatá louka a ovocný sad. V levé části parku je situováno vřesoviště a vřesoalpinum s barevnými porosty vřesovců či vřesů. Následuje přírodní vodní plocha a rovněž užitková zahrada s expozicí koření, léčivých bylin a tak dále.