e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Račetice na Kadaňsku provoní v sobotu cibule

publikováno: 15.9.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Josef Ryšavý

Sdílet: facebook twitter google+

Pátý ročník Slavností cibule 2015 se koná v sobotu 19. září v Račeticích v Dolním Poohří. Pro návštěvníky je od 10,00 hodin připraven bohatý kulinářský, kulturní a doprovodný program pro rodiny s dětmi a zájemce o tradiční i moderní venkov. Na jednom místě můžete ochutnat dobroty z Račetické cibule, víno z nedalekých vinic i klasické nejen pouťové dobroty a pochoutky.

a pódiu se formou soutěží seznámíte s postupem sklízení zdejšího „zlata“. Bavit Vás budou umělci a hudebníci. Můžete si vyzkoušet jízdu v traktoru, kombajnu a dalších zemědělských strojích. Dále také uvidíte a vyzkoušíte nejnovější modely osobních vozů Škoda. Zájemce o adrenalin přitáhne svezení na čtyřkolkách, BVP, ukázkové lety malých letadel či jízda na dvoukolkách Madway.

Zejména děti jako každý rok ocení výstavu chovatelských a domácích zvířat v minifarmě, kolotoče a další pouťové atrakce. Všichni návštěvníci mají možnost účastnit se soutěží, které pro ně připravují sponzoři a partneři. Letos potěší pořadatelé i kuchařky a kuchaře ukázkou vaření cibulových dobrot se šéfkuchařkou a Mojmírem Maděričem. Od 16,00 hodin je připraven malý hudební festival, který trvá až do půlnoci. Letošní zajímavostí bude bubenická show skupiny Oklep.

Podrobný program, fotogalerii a videoreportáž najdete na stránkách www.slavnosticibule.cz.