e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 17. až 19. srpna

publikováno: 15.8.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Osecká, Březenská nebo motorkářská pouť v Polákách? Pohádková lanovka nebo safari? Retro nebo revival festival? Slavnosti v Úštěku nebo Drážďanech? Noční terezínské podzemí nebo kadaňský klášter? Vybrat si tento víkend bude těžké! 

Březenská pouť
O víkendu slaví pouť obec Březno na Chomutovsku. V pátek 17. srpna můžete v kostele od 17,00 hodin vyslechnout koncert Silentium 24, v parku pak pokračuje zábava se Smokie revival a Abba World revival. Na sobotu 18. srpna je připraven Super Den s Březenským drakem (10,00 – 17,00 hodin) s dětskou hudební show, autogramiádou pirátů, mobilním planetáriem a spoustou atrakcí. V sobotu večer se také můžete těšit na ohňovou show. V neděli 19. srpna vystoupí v 17,00 hodin Dalibor Janda. Po oba dny nebude chybět tržiště, historické řemeslné dílny, soutěže, pirátská loď na koupališti, šermíři, sokolníci a spousta další muziky.

Tři poutníci
Další kostýmované prohlídky, které vás zavedou do roku 1478, připravuje na víkend Františkánský klášter v Kadani. Připomenou výročí 540 let od zbožné pouti biskupa Jana Filipce, vévody Štěpána Zápolského a Hynka z Poděbrad, kterou vykonali k tehdy nejslavnějšímu poutnímu místu v zemi – ke Čtrnácti svatým pomocníkům do Kadaně. Prohlídky začínají v sobotu 18. srpna od 19,00 hodin a pokračují každou hodinu do 22,00 hodin. Vstupné je 90 Kč, snížené 50 Kč, doporučujeme rezervaci.

50fest
V Klášterci nad Ohři připomenou výročí srpnové okupace v roce 1968 akcí nazvanou jednoduše „50“. Čislovka je nejen připomínkou výročí, ale i příspěvkem ve výši 50 korun, který poputuje do MÚSS Klášterec nad Ohří. Prvních 50 návštěvníků navíc obdrží zdarma pomeranč. V programu vystoupí Jana Nováková, Refew, Lada Fejfer, Martin Harich, E.R.A.a další. Akce startuje v sobotu 18. srpna ve 13,00 hodin v letním kině Klášterec nad Ohří.

Hudební léto v Jezeří 
Na zámku Jezeří pokračuje tento víkend hudební festival, který navazuje na bohatou hudební tradici tohoto lobkovického sídla. Přinese pět zajímavých večerů s intepretací staré hudby i premiérou hudby nové. Třetí koncert začíná v sobotu 18. srpna v 17,00 hodin. Program najdete v tomto článku

Víkend s Vanem
Robertu Vanovi se v Kadani zalíbilo natolik, že se rozhodl si výstavu v Galerii Josefa Lieslera prodloužit až do 9. září. Spolu s ním bude vystavovat fotografka – zpěvačka Evou Pilarovou. Výstavu s názvem „Foto obrázky“ si budete moci prohlédnout společně s výstavou Roberta Vano, která tentokrát ponese název „Fotka nemusí být ostrá“. S oběma fotografy se budete moci osobně setkat na vernisáži, která se koná v pátek 17. srpna v 17,00 hodin. V sobotu a neděli od 10,00 hodin Robert Vano pořádá na Studentském náměstí fotoateliér pro veřejnost s doprovodným programem, autogramiádou, wokshopy a prezentací fototechniky. V sobotu v 16,00 hodin k tomu zahraje David Kraus s kapelou.

Folkový Most
Na Benediktu v Mostě se v pátek 17. srpna koná další ročník festivalu Folkový Most. Začíná se v 16,30 hodin a vystoupí Stráníci, Taxmeni, Žalman a spol., Věra Martinová. Vstup zdarma

Podzemní Terezín
Noční prohlídky podzemních chodeb můžete navštívit v sobotu 18. srpna v Terezíně. Začínají v 19,00 hodin u Retranchementu 5, Dukelských hrdinů 43. Vstupenky stojí 80 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti, rodinná 220 Kč. Rezervace vstupenek na emailu nutná: jana.formankova@projekt-terezin.cz.

Film ve Sladovně
Víte, že se v žatecké Sladovně promítají zajímavé filmy? Tuto neděli 19. srpna tam například můžete vidět britský dokument Sedm písní pro dlouhý život o nevyléčitelně nemocných pacientech a jejich nadějích. Začátek promítání ve 14,00 hodin.

Pouť s motorkáři
Pouť a motorkářský sraz se koná v sobotu 18. srpna v Polákách u Nechranické přehrady. Sobotní spanilá jízda vyrazí v poledne na trase Poláky – Chbany – Vikletice – Poláky, následovat budou soutěže a hudební vystoupení. Hrát budou třeba Eddie Stoilow, Elán Forever, Doga, Kabát Revival Varnsdorf a další. Na Doupovské dráze z Kadaně budou jezdit posilové vlaky. Vstup je zdarma, platí se pouze za parkovné.

Divadelní Krupka
Na hradě Krupka startuje Léto s divadlem, které přinese v srpnu a září několik představení pro dospělé i děti. V neděli 19. srpna můžete vidět představení opery Prodaná nevěsty v podání Spolku divadelních ochotníků Alois Jirásek z Úpice. Vstup je zdarma, začátek v 17,00 hodin.

Osecká pouť
V Oseku se tento víkend koná jedna z největších poutí pod Krušnými horami. Nádvoří cisterciáckého kláštera jako tradičně zaplní historický řemeslný trh, na Klášterním náměstí bude probíhat kulturní program a chybět nebude ani spousta pouťových atrakcí s ohňostrojem. Program najdete v článku Osek zaplní o víkendu pouťové atrakce a stánky

Léto s knihovnou
Sobotní odpoledne pro rodiny s dětmi chystá opět Regionální knihovna Teplice ve své venkovní pobočce v parku před Seumeho kaplí. V sobotu 18. srpna vás čeká od 14,00 hodin čtení pohádek a příběhů, výtvarné činnosti, stolní hry, křížovky a kvízy, malování na trička, pohybové hry a soutěže, čítárna pod širým nebem, k dispozici knihy, časopisy a noviny, sedací vaky, v 17,00 hodin pohádka O Sněhurce. Vstup zdarma.

Pohádková lanovka
Další zábavný program pro děti chystají na Klínech v Krušných horách. Připravena pro ně bude v pátek a sobotu od 13,00 do 17,00 hodin stezka plná pohádkových hrdinů a svezení lanovkou. Vstupenky jsou k dispozici on-line na webu www.kliny.cz.

Hradozámecké léto
Hudební program s Českým rozhlasem v zámeckém areálu v Duchcově začíná v neděli 19. srpna v poledne. Kromě koncertů zdarma můžete vyrazit také na prohlídky zámku s hercem Janem Přeučilem, které začínají ve 13,15 hodin, zde je vstup 90 a 60 Kč.

Pohádkové safari
A ještě jednou za pohádkou. Tentokrát do zooparku v Chomutově, kde i tento víkend pokračují jízdy Pohádkovým safari. Start je v pátek a sobotu v 18,00 hodin. Více informací najdete v článku

Patokryjská vlna
Osvěžení u vody slibuje neckyáda v Patokryjích na Mostecku. Stačí vyrazit s neobvyklým plavidlem, start je v sobotu 18. srpna v 15,00 hodin. Poté budou následovat Patokryjské hry, hraje Stará sešlost, Freddie Mercury Revival a Olympic Revival Band.

Mariánská bohoslužba
U příležitosti svátku Nanebevzetí Panny Marie, které je zasvěcen děkanský kostel v Mostě, se bude konat slavnostní bohoslužba.  Slavnostní Mši bude sloužit R. D. Grzegorz Czerny, děkan litvínovský a vikář krušnohorský.  Na varhany zahraje jako již tradičně pan Radek Turčáni.  Začátek v 11,00 hodin.

Závod Josefa Prenninga
Recesistický závod od domu bývalého pekařství pana Kuhna do míst někdejšího dolu Rovnost se koná v Jáchymově v sobotu 18. srpna. Vaším úkolem bude donést vodu v lahvi od jámy Rovnost a přinést ji zpět na náměstí, kde společně naplníte putnu Josefu Prennigovi. Start je v 9,00 hodin, přihlášky v infocentru Jáchymov.

Revival fest
V Bílině na Kyselce se v sobotu 18. srpna koná festival revivalových kapel. Uslyšíte muziku George Michaela, Kiss a AC/DC. Vstupné je 200 Kč na místě, začátek v 19,3 hodin.

Historický jarmark
Úštěcký historický jarmark aneb návraty do historie – to je 21. ročník dobových slavností v Úštěku, které se konají v sobotu 18. srpna od 9,00 do 22,00 hodin v centru města. Čeká vás v 11,00 hodin velkolepý příjezd císaře Karla IV. a jeho průvod později v 15,00 hodin s manželkou a dvorem. V centru bude velké dobové tržiště s více než 200 řemeslníky, celodenní program, prohlídky, výstavy, ukázky na 17 místech v centru města, hlavní historická scéna na náměstí, loutková v kulturním domě, pohádková se soutěžemi ve dvoře u historické brány, rytířská s lázněmi na nádvoří hradu, alternativní na nádvoří fary, historické hry pro děti přímo na náměstí. Vše zakončí večerní vystoupení, které vyvrcholí ohňovou show a ohňostrojem kouzelníka Žita po 22. hodině. Vstupné dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.

Rumburské slavnosti
V sobotu 18. srpna se konají městské slavnosti v Rumburku. Začnou v 10,00 hodin dobovým průvodem na Lužické náměstí a poté budou probíhat v Parku Rumburské vzpoury. Připraven je hudební program, katovská dílna, tance, historická střelnice a další dobové zábavy. Vstupné je 100 Kč, děti 50 Kč. Vystoupí třeba Janek Ledecký, Pavel Dobeš, Pískomil se vrací, Atmo music a další. Na Lužickém náměstí se od 12,00 hodin koná výstava historických vozidel.

Canaletto slavnosti
V Drážďanech se o víkendu konají velké městské slavnosti u příležitosti 812. výročí založení města. Letos se budou konat pouze na levém břehu. Při hudebních a divadelních show vystoupí kolem tisícovky umělců, připraveno bude devět podií, patnáct různých tématických areálů, od vína, přes sport, zábavu pro děti, prezentaci záchranářské techniky až po koncerty všech stylů a žánrů a večerní diskotéky. Probíhají celý víkend a zakončí je v neděli večer ohňostroj. Vstup je zdarma.

LebensArt
Těsně na česko-německé hranice v Olbernhau v areálu staré vycezovací hutě ve čtvrti Grünthal se od pátku do neděle koná trh pro dům a zahradu. Dorazit má kolem stovky vystavovatelů, které doplní kulinářské speciality. Otevřeno bude od pátku do neděle od 10,00 do 18,00 hodin. Vstupné je 7 EUR, děti do 15 let zdarma.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.

Foto: Městské muzeum v Kadani.