e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Ochlazení v Grónsku nabídne teplické Café Nobel

publikováno: 15.8.2018, kategorie: Turistika, autor: Frederik Velinský

Sdílet: facebook twitter google+

Na zeměpisně-cestovatelský výlet na největší ostrov světa vás prostřednictvím svého povídání pozve Vít Malinovský, který Grónsko už několikrát navštívil. Beseda je součástí cyklu přátelských setkání s vědou Café Nobel a uskuteční se ve čtvrtek 16. srpna od 18,00 hodin v teplickém planetáriu.

Ing. Vít Malinovský, Ph.D. je informatik, překladatel, publicista a muzikant, vyučuje na katedře informatiky Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Přeložil kolem 55 knižních titulů z několika jazyků, je členem redakční rady časopisu Rock & Pop. Svou hudební kariéru začínal s Bluesberry a Ivanem Hlasem, spolupracoval s Romanem Holým, Matějem Ruppertem, Monikou Načevou a Bárou Basikovou, byl dlouholetým členem skupiny Hudba Praha. Procestoval všechny kontinenty, nadšeně amatérsky fotografuje. 

Seznámí vás s geologickým vývojem, geografií a přírodou Grónska, s historií jeho objevů a osidlování Normany a Dány, a také s životem dnešních Gróňanů, včetně Inuitů. Povídání doplní četné fotografie – navštívíte a uvidíte Kangerlussuaq, Russellův ledovec a Ilulissat, Narsarsuaq, Nanortalik, fjord Tasermiut, Qaqortoq, mys York, Qaanaaq – Thule i jiná místa. 

Doporučujeme rezervovat si předem místo na adrese hap@hapteplice.cz. Rezervovaná místa je nutné obsadit nejpozději 15 minut před zahájením akce.

Foto: Vít Malinovský.