e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Panoramatické krásy Ústeckého kraje z mobilu

publikováno: 15.8.2016, kategorie: Výstavy, autor: Marie Logrová

Sdílet: facebook twitter google+

Neuvěříte, co všechno se dá dnes vyfotit mobilním telefonem, dokud nenavštívíte teplický zámek. Jan Jelínek tam vystavuje panoramatické jeden a půl metrové fotografie krás Ústeckého kraje, které pořídil svým mobilem. V Regionálním muzeu je k vidění do konce září.

„Snažil jsem se spojit dva cíle: ukázat půvab řady lokalit našeho regionu a především prezentovat, co vše je možné ve fotografii dokázat pouze s mobilem,“ říká původce vystavovaných záběrů o svém záměru.

Jak prozradil Jan Jelínek, nápad vyzkoušet panoramatické záběry pomocí mobilu vznikl při natáčení krátkých videoklipů po Ústeckém kraji. „Výsledky naší činnosti si můžete prohlédnout na cestovatelském portálu zanosem.cz, jehož jsme součástí,“ dodává Jan Jelínek s tím, že právě tady jsou turistické aktivity spojeny s prezentací různých lokalit naší země. Stávající statické snímky hodlá jejich autor v budoucnu nejen rozšiřovat, ale putovní výstavu chce doplnit také o videozáběry hradů, zámků a pamětihodností severočeského regionu.  

V Teplicích mohou zájemci zhlédnout panoramatické fotografie do 30. září, poté se výstava přemístí do dalších částí Ústeckého kraje. 

Foto: Regionální muzeum v Teplicích.