reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámecký park v Peruci ožívá příběhy s čarodějkou

publikováno: 15.7.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V Peruci na Lounsku začala druhá sezóna procházek s čarodějkou ze studánky. Během komentovaných prohlídek se můžete dozvědět o zajímavých životních příbězích majitelů peruckého panství. Konají se celé prázdniny a některé víkendy jsou i hrané.

Kouzelná procházka historií začíná, jak jinak - kouzlem u Boženiny studánky. Potom se s průvodkyní vydáte na procházku od lavičky k lavičce. Můžete se tedy při procházce posadit a při tom se zaposlouchat do poutavých životních příběhů majitelů peruckého panství. 

Procházky probíhají každý prázdninový týden od středy do neděle a začínají vždy v 10,30, 12,00, 13,30 a 15,00 a poslední v 16:30 hodin. Vstupné je 120 Kč, děti do 12 let zdarma, senioři a studenti 90 Kč.

O prázdninových víkendech v červenci se konají také hrané a kostýmované procházky. S čarodějkou zabloudíte daleko do minulosti a potkáte tam zámeckého pana písaře, který nahlédne do starých listin, také zámeckou kuchařku Barušku a drbnu statkářku Rokytovou, které zavzpomínají na knížecí rodinu a časy dávno minulé. Tyto procházky se budou konat 23. a 24. července a poté 30. a 31. července. Vstupné je 180 a 120 korun.

Na 13. a 14. srpna jsou pak připraveny tématické prohlídky Tradice známé a neznámé, Příběhy patronů země České si můžete vyslechnout 24. a 25. září. Program najdete také v Kalendáři akcí.

Procházky můžete absolvovat s kočárkem, s kolem nebo se psem. Bližší informace najdete na facebooku Hanka Hanunu a na emailu: hanunu2021@gmail.com.