e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Co bude nového na letošním Extrém Bike Most?

publikováno: 15.6.2020, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Sdílet: facebook twitter google+

Čas do zahájení 19. ročníku MTB maratonu Extrém Bike Most se krátí, a tak vám představíme, které novinky závodníky letos čekají. Startuje se opět na hipodromu v Mostě, a to již tuto sobotu 20. června. Trénovat na tratích ale můžete už teď.

Novinkou, která pořadatelům přidala nějaké ty vrásky na čele je fakt, že Extrém Bike Most se jako již tradiční závod Českého poháru pojede i jako partnerský závod Nova Cupu, což si vyžádalo změny v jednotlivých trasách i v kategoriích. Hlavní závod Extrém A (72 km) zůstane v podstatě beze změn, stejně tak tomu bude u kratší verze Extrém B (56 km). I tentokrát platí možnost, že každý závodník si může vybrat přímo na trase, zda-li dokončí delší nebo kratší variantu. Pro body do ČP je ale potřeba absolvovat trasu A, pouze junioři (17-18 let) pojedou trasu B.

Trasa Extrém C (35 km), kterou závodníci znali dříve pod názvem HOBBY, bude také součástí ČP. O body zde budou závodit mladší ročníky. Drobné změny budou i v terénu, původní obtížný sjezd „Drtič“ bude nahrazen zcela novým „Chorošem“. Ale aby to nebylo příliš jednoduché, závodníci na trase C budou mít možnost okusit část úseku zvaný „Palyza“. I dětské kategorie 11 až 12 let jsou nově bodovány v rámci Českého poháru. Pro ty bude přímo v areálu mosteckého hipodromu připraven závod Minibike (6 km). Ti úplně nejmladší, ať už na kolech nebo odrážedlech, budou startovat na in-line dráze, sice už bez bodů, ale s pěknými cenami v tombole, na trati SuperMinibike.

Detailní popis všech tratí a kategorií naleznete v propozicích závodu.

Někteří závodníci budou dotčeni další změnou v kategoriích. Mezinárodní cyklistická federace UCI posunula věk pro kategorii Masters z dosavadních 30 na 35 let. Český pohár se řídí pravidly UCI, posouvají se tedy o 5 let všechny veteránské kategorie. Zdánlivě nepatrná změna může zaskočit hlavně ty, kteří se těšili, že přestupují do kategorie čtyřicátníků či padesátníků. Na druhé straně někteří „spadnou zpět“ mezi mladší.

Tratě na Resslu, Hněvínu a Širáku jsou celoročně sjízdné, A/B značeny žlutými, C modrými šipkami. Trénovat je tedy možné kdykoliv. Některé úseky jsou aktuálně díky drsnějšímu terénu hůře zdolatelné, ale zručný biker si poradí. Pokud se na závody chystáte, možná se vám bude hodit nabídka ubytování v Mostě.

Veškeré další informace naleznete na www.klmost.cz.

Na fotografii novinka trati "Choroš".

Článek obsahuje P.I.