e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 17. až 19. června

publikováno: 15.6.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Od každého trochu – takový je tento červnový víkend. Z těch poněkud netradičních akcí to bude třeba výprava za řetězovým mostem v Žatci, závod ve výstupu na kláštereckou radniční věž, jízda historickým autobusem na Klíny, závody traktorů nebo africký trh v Litoměřicích.

Hudební večer na zámku
Na sobotu 18. června chystá zámek Červený hrádek u Jirkova hudební večer. Vystoupí na něm od 17,00 hodin Luboš Pospíšil s Martinem Štecem a od 19,00 hodin Johnny Mastro + Mama´s Boys. Vstupné 180 Kč.

DobroFest 2016
První ročník dobrovolnického festivalu se koná v sobotu 18. června v Městském parku v Chomutově u Rodinného centra Rozmarýn. Začátek je ve 13 hodin a vstupné dobrovolné. Připraven bude výtvarný workshop, jógové workshopy a koncerty kapel Eržika Trio a Fixly. Seznámit se můžete s dobrovolnickými aktivitami.

Rockový festival
Po folkovém přichází Březno u Chomutova s rockovým festivalem, který se koná v sobotu 18. června od 15,00 hodin v areálu restaurace U Rybníčka. Zahrají kapely Made Ride (Březno), Fontana (Chomutov), Shoe Cut (Karlovy Vary, New Baxon (Jirkov), Rimortis (Poděbrady a od půl desáté na závěr Blue Rocket z Teplic. Vstupné je 100 Kč, pro děti do 15 let zdarma.

Dětský den ve skanzenu
V Archeologickém skanzenu Březno u Loun se v sobotu 18. června koná dětský den s oživenými pravěkými a raně historickými chýšemi. Areál bude otevřen od 10,00 do 17,00 hodin. Od 11,00 do 13,00 budou ve skanzenu přítomni filmoví medvědi Hugo a Bára. Od 13,00 do 17,00 možnost jízdy na ponících. Zajištěna je autobusová doprava s odjezdy v 10,30 a 11,45 od Žatecké brány (zastávky u bývalých vodotrysků) v Lounech. Zpět z Března pojede autobus v 11,30 a 13,15. Vstup a doprava zdarma.

Bylo tu, není tu...
Jedinečná a jednodenní výstava, která představí na fotografiích Všeobecnou krajinskou výstavu severočeskou, která se konala v Lounech v roce 1931, se otevře v parku T.G. Masaryka v Lounech v sobotu 18. června.

Zahradní slavnost
V Petrohradě na Podbořansku se v sobotu 18. června otevře psychiatrická léčebna ve zdejším zámku. Zahradní slavnost začíná v 10,00 hodin, po úvodním vystoupení mažoretek vás čeká dětská lidová muzika Notičky, ve 12,30 hodin Kroky Michala Davida a poté Tomáš Linka s kapelou Přímá linka, od 15,00 hodin Naďa Urbánková s kapelou Bokomara a na závěr dechovka plzeňské konzervatoře.

Podbořanské letní slavnosti
Začátek léta přivítají Podbořany letní slavností, která se koná v pátek a sobotu 17. a 18. června. Po dva dny bude Masarykovým náměstí v Podbořanech znít hudba, v pátek večer se otevře i hip hopová scéna a na sobotní odpoledne je přiraven program pro děti. Podrobný program najdete v rubrice Magazínu - Slavnosti a festivaly.

Po stopách řetězového mostu
Regionální muzeum K. A. Polánka zve na tradiční muzejní pochod, letos s podtitulem Po stopách řetězového mostu v Žatci. Vydejte se s muzeem v sobotu 18. června na příjemnou letní odpolední procházku s povídáním o zajímavostech ze žatecké minulosti, která bude oslavou 190 let od položení základního kamene mostu. raz účastníků v Žatci na náměstí 5. května u Floriánova sloupu ve 14,00 hodin. Podrobnosti se dozvíte v článku Po stopách žateckého řetězového mostu.

Hasičské závody
V sobotu 18. června se v Klášterci nad Ohří uskuteční 3. ročník soutěže Výstup na zámeckou věž - hasičský víceboj TFA. Letos se může soutěže ve výstupu na věž s dýchacím přístrojem jako zátěž zúčastnit i veřejnost, a to prvních deset přihlášených. Přihlásit se můžete na vlastní nebezpečí v den konání přímo na místě. Začátek je v 10,00 hodin.

Mstišovská pouť
O víkendu 18. a 19. června bude probíhat na louce ve Mstišově – Dubí 3 tradiční mstišovská pouť. Hudební program začne v sobotu ve 14,00 hodin a vystoupí Ondřej Ruml, Petr Kalandra Memory Band, Tribute of Shania Twain a od osmi večer Bohouš Josef a Burma J. V neděli pak ve 14,00 hodin zahraje František Nedvěd, poté Stráníci a Poutníci. Chybět samozřejmě nebudou pouťové atrakce a stánky, vstup je zdarma.

Den Edwarda Kelleyho
V sobotu 18. června si město Most opět připomene svého slavného vězně - mága a alchymistu rudolfínské doby Edwarda Kelleyho. Historický program na hradě Hněvín doplní pohádky i Švejk v podání mosteckého divadla, děti čeká zábavná stezka lesem, kouzelnická show a muzeum strašidel. Stezka se otevře v 10,00 hodin, zahájení dne proběhne na hradě v 11,15. Podrobný program v Magazínu.

Pivní slavnost
Na česko-německé hranici ve městech Vejprty a Barenstein budou slavit 25 let od otevření hranice, a to pivní slavností. Začíná v sobotu 18. června ve 14,00 hodin, po zahájení vystoupí Big-Band Chilli, na šalmaje zahraje soubor z Auerbachu a v 19,30 hodin vystoupí David Mattioli a po něm revivalová kapela Queenie. Program uzavře ohňostroj. Po celý den budou probíhat soutěže s pivní tématikou, program pro děti a výstava 25 let otevření hranice v pavilonu.

Bibliotour
Jedinečnou akci pro své čtenáře připravily knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani. Vyberte si svoji etapu a pojeďte na kole s knihovníky cyklomaratón na podporu regionálních knihoven. První etapa začíná v Klášterci nad Ohří 17. června po poledni a peloton míří do Mostu, druhá etapa startuje v sobotu 18. června v 10,00 hodin z Litvínova do Loun, kde se pokračuje 19. června odpoledne do Kadaně přes Postoloprty a Žatec. Podrobnosti v článku v Magazínu.

Zábavný víkend v horách
Hry a soutěže pro děti, výstava veteránů, lezení na horolezecké stěně i recesistické závody na lyžích Zelená stopa - takový je program v sobotu a neděli 18. a 19. června na Klínech v Krušných horách. V sobotu vás navíc do hor doveze historický autobus z Mostu a Litvínova. 5. ročník závodu Zelená stopa v dobovém běžeckém oblečení startuje v neděli.

Kateřinské trhy
Dalším místem v Krušných horách, kam se můžete v sobotu 18. června vydat, bude Hora Svaté Kateřiny. Město pořádá již 7. ročník Kateřinských trhů, kde se buodu nabízet staročeské výrobky i tradiční jídla.

Fesťáček v Ráči
Populární fesťáček v poutním areálu v Mariánských Radčicích na Mostecku letos uvede hosty Annu Veselovskou, finalistku pěvecké soutěže Hlas ČeskoSlovenska, českojiřetínské Stráníky, Jakuba Smolíka a mosteckou rockovou skupinu Bez Cenzury. Vstupné je 50 Kč, začátek v sobotu 18. června v 16,00 hodin.

Slavnosti v Olberhnhau
Saské město Olbernhau pořádá v sobotu 18. června v centru slavnosti. Můžete se těšit na hudbu, dětské kolotoče a hry, nebo si vyzkoušet E-Bike, chybět nebude stánkový prodej a obchody budou otevřeny až do večera.

Patchworkový den
Patchworkářky z kadaňského klubu zvou na výstavu patchworku a jiných ručních prací, která se koná v relaxační zahradě Františkánského kláštera v rámci Pivních slavností v sobotu 18. června. Pokud navštívíte patchworkový den (a tedy zaplatíte vstupné 30 Kč), máte vstup na pivní slavnosti zdarma.

Pivní slavnosti
Jak už bylo napsáno, na výstavu patchworku navazují kadaňské pivní slavnosti. V areálu Františkánského kláštera v Kadani se tentokrát setká 8 pivovarů, jejichž cca 30 piv se utká o přízeň diváků v soutěži O zlatou zátku. Ke vstupence v ceně 50 Kč obdrží návštěvníci i třetinovou sklenici a za pivní groše si budou moci koupit pivní vzorky. Ochutnávat se bude ovšem i z oblasti gastronomie a bohaté kulturní nabídky. Chybět nebude možnost projížďky na koni, pivní betlém ani ukázka vaření středověkého piva. O děti bude postaráno v dětském koutku. Akce začíná ve 13,00 hodin.

Keramické trhy
Tradiční keramické trhy na zámku v Ploskovicích na Litoměřicku se konají v sobotu 18. června. Prodejní výstava, která představuje současnou tvorbu českých keramiků, bude doplněna o kulturní program. Otevřeno bude od 9,00 do 16,00 hodin a vstup do areálu zámeckého parku je za 50 Kč a 30 Kč.

Otevření kostela
V Oseku se otevře veřejnosti další historická památek – kostel svatého Petra a Pavla, a to poprvé v sobotu 18. června v 10,00 hodin. Otevřeno bude pak až dokonce září vždy o víkendech od 10,00 do 16,00 hodin s polední pauzou ve 12,00. Vstup je z ulice Slovenská bočním vchodem, vstupné 20 Kč.

Inspirace Afrikou
Festival nazvaný Dun Dun, jehož tématem je fair trade, se koná 17. června odpoledne v parku Václava Havla v Litoměřicích. Čeká vás taneční a bubenický workshop, čtení afrických pohádek, od 17,30 hodin představení Zikmund a Hanzelka jedou do Afriky či dokument Z popelnice do lednice. K dispozice bude férové africké tržiště a občerstvením a řada benefičních worskhopů.

Turnaj v hodu podkovou
Neobvyklý turnaj a zábavné odpoledne pro děti s filmem Ať žijí duchové se koná v sobotu 18. června v areálu hospody na sjezdovce v Meziboří na Mostecku. Od 16,00 hodin začíná turnaj v hodu podkovou, od 18,30 hodin projekce filmu a poté od osmi večer dobrodružná hra na motivy tohoto filmu pro dětské dvojice nebo rodiče s dětmi. Chybět nebude ani posezení u táboráku.

Traktor Cup Mašťov
Stejně jako minulý víkend, i tento mají příležitost všichni milovníci traktorů a další zemědělské techniky. V sobotu 18. června se v Mašťově (leží na okraji Doupovský hor mezi Podobřany a Kláštercem nad Ohří, poblíž Krásného Dvora) koná Traktor Cup, tedy závody traktorů. Prezence závodníků a strojů je od 8,00 do 10,00 hodin, poté startuje závod. Vstup pro dospělé je 40 Kč, pro děti zdarma. Chybět nebudou stánky s občerstvením.

Postoloprtský Voříšek
Již tradiční soutěž a výstava všech plemen Postoloprstký voříšek se koná v zámecké zahradě v Postoloprtech v sobotu 18. června od 9,00 hodin. Během dne budou probíhat psí soutěže, ukázky tance se psem a dalšího výcviku prezentace útulků a zámecké klání na překážkové dráze, psí karneval s pohádkovými bytostmi. V doprovodném programu vystoupí v 11,00 hodin děti ze ZUŠ Postoloprty a odpoledne hudební duo Petr Novotný & Václav Kučera.

Foto: