Ústeckým krajem projedou dědečkové dnešních aut
publikováno: 15.6.2010, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Renata Malíková
Sdílet:
Ústeckým krajem projedou historická auta a Tatra s Karlem Lopraisem. 17 posádek v čele se slavným závodníkem vyjede v pátek 18. června z Děčína, postupně navštíví například Litoměřice, Louny, Žatec, Krásný Dvůr, Klášterec nad Ohří, Most, Teplice a skončí v neděli 20. června v Ústí nad Labem.
Projekt Trofeo Niké Bohemia 2010 začne v pátek v 9 hodin v Děčíně na Masarykově náměstí. Během dne auta zavítají do Benešova nad Ploučnicí, Terezína a do Litoměřic, kde zůstanou přes noc. V sobotu projedou Litoměřice, Libochovice, Louny, Žatec, Krásný Dvůr a skončí v Klášterci nad Ohří. Mezi 15,15 hodinou a 16,30 hod. jim cíl odmávne klášterecký starosta Jan Houška. Veteráni pak zaparkují v horní polovině náměstí. Zájemci si budou moci prohlédnout nejen unikátní stařičká auta, ale i slavnou Tatru Dakar. Následně posádky vozů navštíví zámek a folkový festival Klášterecká country koza. V neděli 20. června v 8,30 začnou veteráni odjíždět na 3. etapu své cesty z Lázní Evženie. Veteráni postupně zavítají do Mostu, Duchcova, Teplic a skončí v Ústí nad Labem.
1. etapa pátek 18. června
Děčín, Masarykovo náměstí 9,00 – 10,00
Benešov nad Ploučnicí, nám. Míru – Dolní zámek 11,00 – 12,20
Terezín – barokní pevnost 13,30 – 15,40
Litoměřice, Střelecký ostrov 16,00 – 16,50
2. etapa sobota 19. června
Litoměřice, Mírové nám. 8,00 – 8,30
Libochovice, nám. 5. května – zámek 9,00 – 10,00
Louny, Mírové nám. 10,30 – 11,30
Žatec, nám. Svobody 12,00 – 13,30
Krásný Dvůr, zámek 14,00 – 14,40
Klášterec nad Ohří, nám. Dr. E. Beneše 15,15 – 16,30
3. etapa neděle 20. června
Klášterec nad Ohří, lázně Evženie 8,30 – 9,00
Most, kostel Nanebevzetí Panny Marie 10,30 – 11,30
Duchcov, nám. Republiky 12,00 – 12,30
Teplice, Zámecké náměstí 12,30 – 14,30
Ústí nad Labem, Mírové nám. 15,30 – 16,20
Zajímavá místa v regionu
Další články v této kategorii
Další články za poslední období