e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Víla Milada převezme vládu nad jezerem

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Jezero Milada na Ústecku, které se začalo napouštět v roce 2001, se postupně stává oblíbeným rekreačním místem. Během let se jeho symbolem stala víla Milada, která nad ním letos převezme vládu v sobotu 18. května. Odemknout jezero, které se právě letos stalo dospělým, pomohou slavnostním předáním klíče otužilci. Malí i velcí návštěvníci mohou k oslavě narozenin přispět výrobou dortu z malovaných kamínků a květin z barevného papíru.

„Každý rok se zástupci Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada přemýšlíme o tom, jak zatraktivnit program, aby se v něm ještě více našli děti i dospělí. Kromě tradičního, již 5. ročníku, Milada BURGERU uvidíte závod na kolečkových saních O pohár PKÚ. Připraveny jsou i další atrakce, například ukázky práce báňských a vodních záchranářů. Celým odpolednem budou provázet členové známého Divadla V Pytli. Z parkoviště a zpět bude dopravovat zájemce speciální výletní vláček,“ přiblížila průběh odpoledne Hana Volfová, mluvčí PKÚ. 

Na své si tak během odpoledne od 13,00 do 17,00 hodin, přijdou všichni bez rozdílu věku. Pokud chcete být styloví, můžete tentokrát přijít v kostýmu víly či vodníka, kteří k rybníkům a jezerům v pohádkách neodmyslitelně patří. „Nejzajímavější kostýmy dětí i dospělých oceníme. Hodnocen bude smysl pro humor, nápad a kreativní zpracování. Obyvatelé vodní říše by se mohli stát novou tradicí zahajování letních sezón na Miladě,“ doplnila ještě mluvčí.

Jezero Milada vzniklo na místě bývalého hnědouhelného lomu. Jde o první velkou vodohospodářskou rekultivací v České republice, která je se svými 252 hektary jen o málo menší než Máchovo jezero. Maximální hloubka dosahuje bezmála 25 metrů, objem vody přesahuje 35 miliónů kubíků. Napouštění jezera započalo roku 2001, dokončeno bylo v roce 2010 a veřejnosti bylo zpřístupněno v roce 2015.