e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jubilejní Beethoven: Festivalový koncert na zámku

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Sdílet: facebook twitter google+

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který letos slaví 55 let od svého založení, dva dny po svém zahájení v Teplicích vyrazí do kraje. První zastávkou bude zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Sobotní odpoledne 25. května tam zpestří soubor Epoque Quartet.

Multižánrový Epoque Quartet letos slaví 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla v roce 1999 ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku „vážné hudby“ - jazz, rock a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou.

Na zámeckém koncertě se představí ve složení David Pokorný - 1. housle, Vladimír Klánský - 2. housle, Vladimír Kroupa - viola, Vít Petrášek – violoncello. V programu se můžete těšit na autory 20. století – například Mateusz Smoczynski, Chick Corea, Jan Kučera, Vladimir Cosma, Astor Piazzolla či Pat Metheny.

Koncert v nádherném zámeckém sále s malovanými stropy začíná v sobotu 25. května v 16,00 hodin. Vstupenky budou v prodeji za 120 Kč na místě, senioři, děti a abonenti pořádající Severočeské filharmonie Teplice zaplatí polovinu.

Celé dění Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena můžete sledovat v květnu a červnu ve Speciálu Jubilejní Beethoven. K dalšímu koncertu vás pozveme 27. května do Zahradního domu v Teplicích.