e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klosterlin nabídne operu i balet

publikováno: 15.5.2015, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Do prostor Renesančního zámku v Klášterci nad Ohří se 21. května již po sedmé vrátí Baletní a hudební přehlídka Klosterlin. Nabídne divákům dvě koncertní vystoupení vynikajících operních a baletních sólistů v prostorách Renesančního sálu zámku.

Dramaturgie přehlídky se v letošním roce zaměřila na prezentaci tvorby českých hudebních představitelů při příležitosti 125. výročí od narození Bohuslava Martinů. Program vedle skladeb B. Martinů neopomine představitele hudebního romantismu Antonína Dvořáka či Bedřicha Smetanu s představitele české hudební moderny Leoše Janáčka.

Program 

21. května v 10,30 hodin - Dvořák-Janáček-Martinů - Renesanční sál zámku
Koncert pro základní a střední školy při příležitosti 125. výročí narození Bohuslava Martinů
Program: A. Dvořák, B. Smetana, L. Janáček, B. Martinů, P. Eben. Účinkují: Soprán: Ivana Veberová (sólistka opery Divadla J.K.Tyla v Plzni a držitelka Ceny Thálie za rok 2014), mezzosoprán: Jana Foff Tetourová (sólistka opery Divadla J.K.Tyla v Plzni), klavír: Štěpán Kos, sólisté Pražského komorního baletu: Lenka Bílková, Jitka Tůmová, Jaroslava Janečková, Filip Löbl. Choreografie: Petr Zuska a Mário Radačovský

21. května v  19,00 hodin - Dvořák-Janáček-Martinů - Renesanční sál zámku
Operní a baletní galavečer k 125. výročí narození Bohuslava Martinů
Program: A. Dvořák, B. Smetana, L.Janáček, B.Martinů, P.Eben, soprán: Ivana Veberová, mezzosoprán: Jana Foff Tetourová, klavír: Štěpán Kos, sólisté Pražského komorního baletu: Lenka Bílková, Jitka Tůmová, Jaroslava Janečková, Filip Löbl. Choreografie: Petr Zuska a Mário Radačovský

Vstupenky v prodeji na zámku Klášterec nad Ohří a Informačním centru v Klášterci nad Ohří. Rezervace vstupenek na tel.: 602 715 782.