e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jarní sportovně laděné víkendy

publikováno: 15.4.2016, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Zatímco se litvínovští hokejisté perou o setrvání v nejvyšší hokejové soutěži, blíží se do poslední fáze také soutěže druhého českého nejoblíbenějšího sportu fotbalu. Prvoligové Teplice i druholigové Ústí nad Labem mají stále o co hrát. Kdy a kde se na jarní klání těchto národních sportů podívat? Už tento víkend!

hokej_litvinov_ics.jpg

Největší emoce do diváckých řad vnáší bezpochyby duely úřadujícího českého hokejového mistra z Litvínova. Jejich ne zrovna úspěšné tažení základní částí hokejové extraligy je zavedlo až do bojů nejtěžších, když musí svěřenci trenéra Rulíka čelit nepříjemným nástrahám baráže. Tu v prozatím odehraných duelech zvládají a ve čtyřčlenné tabulce se drží na příčce znamenající pro příští sezonu účast v nejvyšší soutěži. 

Víkendový duel na domácím ledě proti Karlovým Varům nabídne další z ostrých zkoušek hokejové příslušnosti. Utkání začíná na zimním stadionu Ivana Hlinky v neděli 17. 4. v 15,30 hodin. Do tuctu barážových zápasů se ještě verva představí doma ve vůbec posledním utkání minisoubojů na pomezí první a druhé nejvyšší soutěže, když opět v neděli 24. 4. ve stejný čas 15,30 přivítá na svém ledě Jihlavu. Tímto duelem se také definitivně rozhodne o složení týmů do jednotlivých soutěží a tím snad i potvrzení litvínovské extraligové příslušnosti. 

Fotbalová horečka sklonku sezony

Poslední hrstku utkání čekají v jarní části probíhající soutěže také fotbalisty prvoligových Teplic. Ti se mohou již tento víkend těšit na domácí střetnutí proti Zlínu, ke kterému nastoupí na stadionu Na Stínadlech v sobotu 16. 4. od 17,00 hodin.  Tepličtí v tomto utkání budou bránit jednobodový náskok na svého soupeře a zároveň desátou příčku v tabulce nejvyšší fotbalové soutěže, ve které chybí dohrát posledních šest střetnutí a spodní polovina tabulky je bodově velmi vyrovnaná. 

Na domácím trávníku se žlutomodří představí do konce ročníku ještě v dalších dvou utkáních. Nejprve v sobotu 30. 4. opět od 17,00 hodin proti pražské Spartě, která stále pomýšlí na titul, následně pak v předposledním ligovém kole opět s pražským celkem tentokrát v podání Dukly. Český fotbal můžete aktuálně sledovat na bet365.com

Fanouškům druholigového Ústí nad Labem připravil los soutěže krátkou přestávku od domácích střetnutí. K tomu dalšímu nastoupí ústečtí fotbalisté v předehrávce 24. kola proti poslednímu celku tabulky z Vyšehradu v pátek 22. 4. od 18,00 hodin. Svěřenci trenéra Němce sedm kol před koncem ročníku ještě živí naději na postup do nejvyšší soutěže, když na druhou příčku aktuálně okupovanou Hradcem Králové ztrácejí 7 bodů. Květen pak přinese na domácí stadion hned trojici dalších atraktivních střetnutí, kdy se fotbalisté Ústí utkají v přímém souboji o účast v první lize se Sokolovem a také Hradcem Králové. 

Když konec dubna přinese rozhodnutí o působnosti hokejových týmů v jednotlivých soutěžích, nabídne stejnou možnost z fotbalového prostředí následně konec května. Hokejisté si tak mohou o prázdninách vychutnat jubilejní 80. mistrovství světa konané v letošním roce v Rusku o měsíc dříve, než se zahájí evropský šampionát fotbalistů. Hokejový národ se k obrazovkám či do arén v Moskvě a Petrohradu sejde mezi 6. a 22. květnem. Fotbalová část fanoušků bude moci své favority mezi čtyřiadvaceti týmy podporovat celý měsíc od 10. června, kdy ve Francii na deseti modernizovaných či zcela nově vybudovaných stadionech vyběhnou hvězdy světového formátu, mezi nimiž nebudou chybět ani čeští zástupci. 

Foto: Wikipedia Commons