e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Alšovce dnes začíná vozit lyžaře rolba

publikováno: 15.2.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Tzv. rolba vlak začne dnes jezdit na sjezdovce skiareálu Alešovka u Klášterce nad Ohří. Zatím je jediným areálem v Krušných horách, který se rozhodl spustit tuto letošní "novinku", s níž se provozovatelé skiareálu vypořádávají s uzavřením. Všechny ostatní skiareály v Krušných horách zatím informovaly, že provoz nezahájí.

"Domníváme se, že pohyb na čerstvém vzduchu je pro vaše či naše zdraví mnohem prospěšnější jak dřepění u TV, takže jsme se rozhodli spustit provoz pomocí 'rolba vlaku'," říkají provozovatelé skiareálu Alšovka. Lyžovat se bude ve třech dvouhodinnových blocích - dopoledne, odpoledne a večer. Je třeba si předem rezerovat místo a cena je 450 korun za dvě hodiny. Za tuto dobu předpokládají provozovatelé, že zvládnout asi 10 vytažení na kopec pro 22 lyžařů. Otevřeny jsou sjezdovky č. 1 a 3, nechybí překážky na freestyle a skicross. Nezapomeňte na ochranu dýchacích cest a bezpečné rozestupy.

Občerstvení bude k dispozici ve výdejním okénku bistra U Trolla, po telefonické domluvy je možné i půjčení lyží. Kvůli obnovení lyžování tak nebude možné využívat sjezdovky pro sáňkaře, bobaře a pěší.

Foto: FB profil Skiareál Alšovka.