e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Labská stezka je dokončená, chybí jediný kilometr

publikováno: 14.12.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Labská stezka, která patří mezi nejoblíbenější evropské dálkové trasy, je prakticky hotová. Letos kraj dostavěl dva úseky. Zbývá dokončit poslední kilometr u Nučnic. Na Labské stezce, která vede od pramenů v Krkonoších po Severní moře, na vás čeká přes tisíc kilometrů výletů.

"V letošním roce realizoval Ústecký kraj dostavbu dvou úseků. Dokončeny byly úseky Račice – Hněvice a Třeboutice – Křešice. Na úseku Křešice – Nučnice se stále pracuje, předpokládaný termín dokončení je konec letošního roku," informoval mluví Krajského úřadu Ústeckého kraje Vít Hnízdil. Dokončované úseky propojí cyklostezku s trasami ve Středočeském kraji. Investice v posledních deset překročily 400 milionů korun.

"Po dokončení posledního plánovaného úseku z Nučnic, budou postaveny všechny části Labské stezky, které Ústecký kraj plánoval vybudovat. Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, přičemž má stále potenciál růstu. Měření průchodů na stezce ukázala, že i v jarních měsících, kdy se život skoro zastavil, byla návštěvnost Labské stezky stálá, a na některých místech dokonce stoprocentně narostla. To je důkazem, že v současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu," dodává mluvčí.

Historie Labské stezky začíná v 80. letech minulého století, budovat ale začala až v 90. letech v okolí Poděbrad. Podle webu labska-stezka.cz nabízí v tuto chvíli v Německu i Česku 1270 kilometrů, vede o pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři. V Ústeckém kraji měří 96 km a z 80% je opravdovou cyklostezkou bez motorové dopravy.