e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Eduard Bárta v Krytu představuje obrázky s příběhem

publikováno: 14.10.2021, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Sdílet: facebook twitter google+

Malíř Eduard Bárta se svými obrázky snaží zachytit krásu převážně české krajiny, s malým okénkem do minulosti. Zachycuje dobu, vlastně ještě nedávnou, kdy zemi neobývala auta, komíny továren a různé stožáry a vysílače. Jeho poetiku si můžete vychutnat v Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří do 5. listopadu.

"Lidé tehdy více žili v souladu s přírodou, v úctě k ní a jejich chalupy, mlýny, kostely, kapličky, hrady či zámky její krásu citlivě doplňovaly a zvýrazňovaly. Všude ale k tomu potřebuju mít lidský, člověčí příběh,“ říká autor obrázků. „V srdci Českého Švýcarska je na skále vysekán nápis, který mi leží v hlavě: Koho neosloví láska k domovu, kdo necítí se být jí posílen, kdo pro ni v srdci nemá prostoru, zdá se mi Bohem opuštěn.“

Výstava Eduarda Bárty nese název Obrázky s příběhem a kromě originálů i prodejních kopií si budou moci návštěvníci zakoupit také pohledy. 

Výstava v Galerii Kryt vedle informačního centra v Klášterci nad Ohří potrvá do 5. listopadu. Aktuálně je otevřeno ve všední dny od 8,30 do 17,00 hodin.