e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 16. až 18. srpna

publikováno: 14.8.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Dvě poutě, několik hudebních festivalů, ale také historický jarmark v Úštěku, noční prohlídky kláštera v Kadani či pirátské války v Terezíně a tunningovou show v Panenském Týnci nabídne tento srpnový víkend.

Hraniční buk
O víkendu 17. a 18. srpna se v Cínovci v Krušných horách na Teplicku koná česko-německá slavnost. Slavnostní zahájení bude v sobotu v 11,00 hodin. Autobus, který vás doveze na Cínovec a zpět do Dubí bude přistaven v 10,30 hodin na Školním nám. v Dubí. Během dne vstoupí altenberští hudebníci, šermíři, skupina Severka, prodávat se budou grilované Cínovecké klobásy. V neděli se pak od 10,00 hodin koná poutní mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci.

Pohádkové Safari
Dvě soupravy, třináct stanovišť, osmadvacet jízd a nespočet nadpřirozených postav čeká i letos na návštěvníky chomutovského zooparku. Klasiku letos doplní postavy z fantasy příběhů. Letos ale Pohádkové safari vyjede jen jediný prázdninový víkend, a to teď 16. a 17. srpna. Vše se dozvíte v článku Pohádkové Safari v zooparku pojede letos jen jeden víkend.  

Siraex
O víkendu vrcholí v Klášterci nad Ohří třináctý ročník mezinárodního tanečního festivalu Siraex. Kromě kurzů a workshopů nabídne i řadu představení se špičkovými evropskými tanečníky a dětskou taneční scénu. Festival končí bohatým programem v sobotu 17. srpna. Více o programu se dozvíte v článku Festival Siraex roztančí Klášterec nad Ohří.  

Osecká pouť
Jedna z největších poutí v regionu - Osecká - se koná tento víkend 17. a 18. srpna. Začne v sobotu průvodem. Čekají vás kolotoče, stánky, historický trh, hudba i ohňostroj. Z Mostu, Louky u Litvínova i Hrobu pojede historický park vlak. Vše o programu se dozvíte v článku Víkend v Oseku bude pouťový.

Březenská pouť
Další pouťový víkend můžete prožít v Březně u Chomutova, kde program začíná už v pátek vpodvečer. Během soboty a neděle se můžete těšit na spoustu atrakcí, vystoupení Bohuše Matuše, Olgy Lounové a dalších, rytířské turnaje pro děti, prohlídky dolu, pirátskou loď… Celý program najdete v článku Pouť v Březně: Tři dny zábavy a atrakcí.  

Hard rock na zámku
Zámecký šenk na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku pořádá v sobotu 17. srpna od osmi večer hardrockový večer s kapelou ACE. Vstupné se vybírá do klobouku.

Pirátské války
Do časů pirátů, korzárů a mořských vlků, kteří brázdili moře a oceány, hledali poklady a okrádali nebohé námořníky, se můžete vrátit v sobotu 17. srpna v Terezíně. Čekají vás lodě v zaplavené pevnosti, pirátská bitva, plavby po lodičkách, hudba a občerstvení. Program začne ve 13,00 hodin.

Velká láska
Příběh velké lásky mezi třebívlickou paní Ulrikou von Levetzow a básníkem Johanem Wolfgangem Goethem bude námětem živých obrazů v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Netradiční prohlídky budovy muzea se budou konat v sobotu 17. srpna po celý den. Více o akci v článku Muzeum představí příběh velké lásky básníka Goetha.  

Z pohádky do pohádky
V rámci programu Léto na letňáku si užijí v neděli 18. srpna děti. Divadlo Hnedle vedle pro ně chystá večer plný pohádkových kouzel, písniček a legrace s Tomem. Začátek v 17,00 hodin v letním kině v Klášterci nad Ohří, vstupné 20 Kč.

Bluesová Střelnice
Druhý ročník bluesového festivalu v zahradě Kulturního domu Střelnice v Kadani se koná v sobotu 17. srpna od 13,00 hodin. Zahrají: Petra Börnerová trio & Igor Shykula, Bužma, Blues No More, Jan Spálený trio,The Bladderstones,Have Mercy Reunion, Charlie Slavík Revue.

Car Wars
Velká automobilová show se soutěžemi se koná o víkendu na letišti v Panenském Týnci. Areál se otevře zájemcům v pátek v 16,00 hodin a hned následuí volné sprinty. V průběhu noci i dne pak budou pokračovat nejrůznější závody a tunning show a také party a hudba.

Fesťáček pod hradbami
Na hradě Hasištejn u Chomutova se v sobotu 17. srpna chystá hudební festival s kapelami Album, Minďa Band, Up Down Blues, Druhá tráva, Úlet. Začátek je v 17,00 hodin, vstupné 100 Kč, studenti 50 Kč, děti do 15 let zdarma.

Festival orientálního tance
V rytmu Orientu se bude tančit v sobotu 17. srpna v atriu Chomutovské knihovny. 11. ročník festivalu orientálního tance a hudby začíná ve 20,00 hodin, vstupné: 100 Kč, děti 50 Kč.

Úštěcký jarmark
Dobové tržiště po celém městě, příjezd císaře Karla IV., rytířský turnaj a ležení, divadla, řemeslné dílny, historický kolotoč, výstavy – to vše a mnoho dalšího čeká návštěvníky sobotního Úštěckého historického jarmarku. Probíhá od 9,00 do 22,00 hodin v centru města Úštěk na Litoměřicku, příjezd císaře je naplánován na 11. a 15. hodinu, akci zakončí ohnivá show s ohňostrojem. Vstupné je 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti.

Večer v klášteře
Muzejní noc s netradičními prohlídkami chystají v kadaňském Františkánském klášteře. Tuto sobotu 17. srpna vás klášterem bude provázet Jiří Popel z Lobkowicz, začátky v 19, 20, 21 a 22 hodin.

Medové odpoledne
Další program nabídne klášter v Kadani i v neděli 18. srpna, a sice jarmark včelích produktů, ochutnávku medů a soutěž. Vstup zdarma, začátek ve 13 hodin.

Revival Fest
Známé kapely, ovšem v jejich revivalové podobě, si můžete poslechnout v pátek 16. srpna na Kyselce v Bílině. V 18,00 hodin tam začíná festival, na němž zazní hudba Wanastowi Vjeci, Rammstein, Rock Set. Vstupné 200 Kč.

Folkový Most
Další hudební festival, tentokrát ve stylu folku, proběhne v sobotu 17. srpna na Benediktu v Mostě.  Hrají: Kamelot, Tomáš Linka a Přímá linka, Spirituál Kvintet, František Nedvěd a Tiebreak. Vstup je zdarma.

Další tipy včetně programů letních kin můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí.

Foto: Františkánský klášter Kadaň.