e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Osek zaplní o víkendu pouťové atrakce a stánky

publikováno: 14.8.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V Oseku se tento víkend koná jedna z největších poutí pod Krušnými horami. Nádvoří cisterciáckého kláštera jako tradičně zaplní historický řemeslný trh, na Klášterním náměstí bude probíhat kulturní program a chybět nebude ani spousta pouťových atrakcí s ohňostrojem.

Osecká pouť začne v sobotu 18. srpna v 9,30 hodin slavnostním průvodem od budovy základní školy v Hrdlovské ulici. Historický řemeslný trh bude otevřen v sobotu od 10,00 do 17,00 hodin a v neděli od 9,00 do 17,00 hodin na nádvoří cisterciáckého kláštera. Kromě stánků vás čekají ukázky sklářského řemesla na mobilní sklářské peci, představení pouličních a loutkových divadel a soutěžní aréna pro děti.

V sobotu v 17,00 hodin a v neděli v 10,00 hodin se koná mše. V kostele navíc bude 18. srpna od 18,00 hodin koncertovat chlapecký sbor Staats und Domchor Berlin.

V průběhu obou dnů bude k poslechu na Klášterním náměstí hrát kapela Reguis Band, hudební program doplní vystoupení pro děti Šášovo Puntíkaté Překvapení, večerní koncerty Blue Rocket a Lucie Revival.

Nevidomé můžete podpořit v Kavárně POTMĚ na parkovišti v ulici Obránců míru. Dále můžete navštívit výstavu fotografií Putovní kolíček v prostoru před infocentrem, výstavu bonsají členů Bonsaj klubu Libochovice v zahradě u Panského domu nebo výstavu velkého modelového kolejiště a modelů železničních vozidel v tělocvičně Domu dětí a mládeže Osek v Dolnonádražní ulici. Přímo na nádraží bude po oba dny od 9,00 do 16,00 hodin otevřena železniční expozice. Chovatelé pořádají tradiční Okresní výstavu chovatelů v zahradním areálu výstaviště Českého svazu chovatelů naproti lunaparku. Ten se potáhne od náměstí a také podél kláštera k Domu dětí a mládeže Osek. V sobotu ve 22,00 hodin se můžete podívat na ohňostroj.