reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Přední choreograf přijede vyučovat salsu

publikováno: 14.8.2009, kategorie: Zajímavosti, autor: Renata Malíková

Sdílet: facebook twitter google+

V Klášterci nad Ohří dostanete šanci naučit se tančit salsu. Lektorem bude tanečník, choreograf a producent latinskoamerických tanečních kulturních programů Ruben Peguero. Ten je původem z Dominikánské republiky. Spolu s ním bude vyučovat jeho taneční partnerka Lenka Vacková. Salsu prý naučí úplně každého.

„Kurzy jsou určené úplně pro kohokoli. Můžou přijít ti, kteří tančí, i ti, kdo nikdy netančili. Potřeba je mít odvahu a přijít na hodiny salsy. A co se týče znalostí, podmínkou je, aby zúčastnění uměli počítat do osmi a chodit po dvou,“ vtipkuje tanečník černé pleti Ruben Peguero. Ten je jedním z nejtalentovanějších a nejzkušenějších instruktorů salsy u nás. Tanec vyučuje už 19 let.

A z čeho mívají žáci této dvojice obvykle největší obavy? „Je typické, že se lidé bojí všeho, co neznají. Obávají se také toho, jak se na jejich výkony bude dívat veřejnost,“ říká pro e-region instruktorka Lenka Vacková. Ruben Peguero ji doplňuje: „Nemají se čeho bát. Salsa není omezená věkem. V Latinské Americe to tancují děti, prababičky i pradědečkové. Není to žádný složitý pohyb. V našem podání se to naučí snad každý.“

Kurzy Salsy začnou v pondělí 17. a skončí v pátek 21. srpna. V Kulturním domě budou vždy od 17,00 do 18,30 hod.. A co si vzít na sebe? „Doporučujeme oblečení, které nosíte normálně. Jednou se nám stalo, že jsme našim žákům řekli, ať přijdou v tom, v čem se cítí dobře a jeden pán přišel v cyklistickém úboru,“ směje se sympatická dvojice.

Na kurzy je potřeba přihlásit se předem. Není nutné přivést si sebou partnera. Cena je 750 korun. Šanci, naučit se salsu mají prý i úplní začátečníci. Další informace jsou na webových stránkách www.zusklasterec.cz.