e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecké sochání podruhé aneb co se dá stvořit z tvárnic

publikováno: 14.7.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 22. července pořádá Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci již druhou výtvarnou dílnu pod širým nebem. Opět budeme pracovat s Ytongem, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Navíc bude přítomen zkušený kameník, který rád poradí či pomůže. Probuďte v sobě sochaře a odneste si jedinečné umělecké dílko.

Potřebné náčiní bude volně k zapůjčení. Pokud však máte možnost, nebude ke škodě, když si donesete nástroje vlastní (pilka, pilník, majzlík, kladívko, špachtle a podobně). Ochranné pomůcky, zejména brýle, si zajistěte sami podle uvážení. 

Není nutné se na akci hlásit předem, pórobetonové tvárnice budou k dispozici pro každého účastníka zdarma. Můžete samozřejmě tvořit i ve skupině nebo se přijít jen tak podívat. Děti do patnácti let se mohou sochání zúčastnit pouze pod dohledem dospělého. 

Občerstvení zajistí česká hospoda Ostrov Žatec. V případě deště bude akce přesunuta na jiný termín. Vstupné: plné 50 Kč, snížené (děti do 15 let) 25 Kč. Akce začíná ve 13,00 hodin v zahradě Křížovy vily.

Foto: Regionální muzeu v Žatci.