reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend – 16. až 18. července

publikováno: 14.7.2010, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Výlety do historie nabídne tento horký červencový víkend. Historické bitvy se svedouo například na jezeře Chmelař u Úštěku nebo v nedalených Kravařích. Také si můžete při nočním osvětlení prohlédnout některé památky, které přichystaly mimořádné večerní prohlídky.

Sochařské sympozim
V Galerii H ve Vejrptech v Krušných horách se koná už osmnáctý ročník mezinárodního sochařského sympozia. Můžete vidět při práci pod širým nebem sochaře z desítky zemí. Tentokrát budou vytvářet díla pro lázeňský areál Bílina a Mariánské lázně. Slavnostní ukončení proběhne 20. července v 11,00 hodin. Další sympozim probíhá v Boleboři na Chomutovsku v areálu rekreačního střediska. 17. července od 15,30 hodin můžete vzniklá díla ohodnotit.

Dobytí Kravař
Rekonstrukce prusko-rakouské bitvy z roku 1744, z dob generála Laudona, se odehraje v Kravařích na Litoměřicku 17. července. Kromě dvou bitev uvidíte verbování, vojenské ležení, markytánky, dělostřelectvo, řemeslný trh, lukostřelbu, kejklíře, fakíra, hrát bude hudba i divadlo. Přes panující letní počasí se také koná zabijačka. Bude také otevřen památný skanzen Vísecká rychta, který bude taktéž s doprovodným programem.

Dobývání jezera piráty
Unikátní bitvu, odehrávající se přímo na vodě, můžete vidě po oba víkendové dny na první pláži u jezera Chmelař v Úštěku na Litoměřicku. Hlavní program se bude odehrávat v sobotu od 9,00 hodin až do půlnoci. Bitvy se škunerem Black pearl se uskuteční v 11,00 a 15,00 hodin, ve 21,00 hodin začíná večerní bitva, následuje ohňostroj magistra Kelleyho a koncert anglické skupiny 4square. Program doplní  přístavní městečko s tržištěm,kejklíři, stánkaři, soutěže pro děti, divadlo. V neděli od 10,00 do 16,00 hodin je připraven program pro děti včetně projížděk na pirátské lodi.

Keltský kruh
Na nádvoří Vodního hradu v Budyni nad Ohří se bude 16. a 17. července odehrávat hudební festival s keltským programem. Program začne v pátek ve 20,00 hodin irským večerem. V sobotu od 13,00 hodin pak vystoupí celá řada skupin napříkald Shannon, Irish dew, Navostro, probíhat bude i škola irského tance. Připraveny jsou ukázky řemesel a historické tržiště.

Živé obrazy na hradě
Pod názvem Výlet do historie pořádá obec Místo a hrad Hasištejn na Chomutovsku oživené prohlídky. V sobotu 17. července od 10,00 hodin jsou každou půlnohodinu připraveny prohlídky hradu s příběhem s překvapivým koncem pro dospělé i děti, který vás zavede do počátku tohoto hradu.

Večerní prohlídky
V pátek 16. a 23. července si můžete prohlídnout při umělém osvětlení zámek Klášterec nad Ohří. Večerní prohlídky zámku a Muzea českého porcelánu se sličnými průvodkyněmi v dobových kostýmech začínají v 19,00 a ve 20,00 hodin a je nutné je rezervovat předem.
Další noční prohlídku chystají na 17. července na Horním Hradě u Stráže nad Ohří. Průvodcem bude Viktor Braunreiter, uvidíte i jeho divadelní představení a vystoupení spolku šermířů Savioli. Závěr bude  patřit ohnivému divadlu Ignis a hromadnému vypouštění lampionů přání. Rezervace je možná v pokladně Horního hradu nebo na telefonu 728 517 877.

Výlet na hrad Šumburk
Turisté pořádají výstup na zříceninu hradu Šumburk na Chomutovsku. Start je po osmé hodině z Klášterce nad Ohří (na nádraží přijíždí v 8,09 hodin vlak z Žatce a Chomutova). Procházka vás zavede také na místní zámek a do lázní Evženie.

Letní promítání
Most sice nemá letní kino, přesto si promítání pod širým nebem můžete užít aspoň jeden den. Ve čtvrtek 15. července se bude promítat na velkoplošné obrazovce na Prvním náměstí. Od 16,00 hodin to bude některý americký animovaný film a od 19,00 hodin komedie pro dospělé. Jaký film se bude dávat, můžete ovlivnit i vy hlasováním na webu města.