e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Most bude dějištěm hokejového mistrovství - na stolech

publikováno: 14.4.2015, kategorie: Sport, autor: Jakub Hasil

Sdílet: facebook twitter google+

Hokejové arény v Praze a v Ostravě přivítají na začátku května špičkové lední hokejisty při mistrovství světa. A ve stejné době se i v Mostě sejdou výborní hokejisté, neutkají se ovšem na ledě, ale na stolech. Arénou stolních hokejistů se stane mostecká 15. základní škola, kde se 8. až 10. května odehraje mezinárodní mistrovství republiky – Czech Open.

Výběr termínu akce v souvislosti s hokejovým MS rozhodně není náhodný. Mezi stolními hokejisty je totiž i spousta fanoušků, kteří přijedou do Mostu hrát a do Prahy či Ostravy pak fandit své zemi.

Ve třídenním programu, který nese souhrnný název United Energy Víkend stolního hokeje a proběhne 8. až 10. května, si přijdou na své hráči i hráčky různých věkových kategorií i výkonnosti. Páteční a sobotní turnaje jednotlivců jsou určeny všem zájemcům, od mistrů po příležitostné hráče či začátečníky. I pro početnou místní základnu půjde o zajímavou a nevšední konfrontaci se zahraničními soupeři a s domácí špičkou. Neděle je pak vyhrazena týmové soutěži.

Již páteční rozjezd akce bude mít pořádný spád. Soutěžit se bude v disciplínách air-hockey a táhlový hokej Chemoplast a v nich jde především o rychlost. Předpokládaným zlatým hřebem je sobotní Czech Open v billiard-hockeyi šprtci. Šprtcové stoly budou v permanenci i v závěrečný hrací den a to konkrétně při finále Poháru WTHA družstev, mezi jehož favority patří Doudeen Team, loňský vítěz Českomoravského poháru a švédský Lund BHC. Díky divoké kartě v této soutěži nastoupí i BHC StarColor Most a v téměř dvacetileté historii mosteckého klubu půjde o jeho premiérový start v některé z mezinárodních klubových soutěží.