reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Přenosy z newyorské opery nabídne nově chomutovské kino

publikováno: 14.4.2014, kategorie: Divadlo a film, autor: Pavlína Skopová/Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Unikátní zážitek pro milovníky Wolfganga Amadea Mozarta a opery ve špičkové umělecké i technické kvalitě je připraven také v chomutovském kině Svět. V sobotu 26. dubna tu proběhne první přímý přenos představení z jednoho z nejprestižnějších světových operních domů - The Metropolitan Opera New York. Chomutov se tak připojí třeba k Žatci a Teplicím, kde už přenosy probíhají několik sezón.

Na programu je tentokrát klasické Mozartovo dílo, komická opera Cosi fan tutte (Takové jsou všechny), kterou salzburský génius složil jen rok před svou předčasnou smrtí. Orchestr bude řídit jeden z nejproslulejších amerických dirigentů, sedmdesátiletý James Levine. Po delší pauze způsobené zdravotními problémy je jeho návrat za dirigentský pult dlouho očekávanou událostí. Spojení této dirigentské autority s mladými pěveckými hvězdami (Susanna Philips, Isabel Leonard, Matthew Polenzani, Rodion Pogossov, Danielle de Niese) je zárukou výjimečného večera. 

Přímý přenos, opatřený českými titulky, začíná v 18,45 hodin, předpokládaná délka 245 minut včetně přestávky (33 minut). V regionu můžete přenosy vidět také v žateckém Digitálním kině nebo v kině Květen v Teplicích.