reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klínovec přivítá o víkendu Evropký snowboardový festival

publikováno: 14.2.2013, kategorie: Sport, autor: Ivana Dobišová

Sdílet: facebook twitter google+

Freestyle cross v Klínoveckém snowparku o víkendu 15. až 17. února zahájí seriál snowboarových soutěží Freestyle Tour 2013, do kterého se pustilo sdružení Český Snowboarding ve spolupráci s Českým svazem lyžařů. Kromě závodů je připraven i doprovodný program včetně premiéry dokumentu Martina Černíka.

Klínovecký snow park ovládnou snowboardisté, kteří budou závodit v unikátní disciplíně Freestyle Cross. Jedná se o spojení dvou olympijských dusciplin Slopestyle a Snowboard Cross, kdy závodníci pojedou trať na čas a zároveň na připravených překážkách musí předvést triky, které budou bodovány. Tento unikátní formát prověří všestranost a kvalitu snowboardistů hned na začátku turné. Závod je určen pro všechny příznivce snowboardingu, pojede se ve věkových kategoriích dospělí, junioři a děti o prizemoney 20.000 kč a další zajímavé věcné ceny.

Kromě hlavního závodu bude na překážkách ve snowparku probíhat photo session pro všechny registrované jezdce, dále pak závod o nejlepší trik na skoku. Během víkendu se účastníci ve snow parku mohou naučit nějaký ten trik, a to rovnou se snowboardovými idoly Martinem Černíkem, Matějem Novákem s vítězkou Evropského Poháru Kateřinou Vojáčkovou a dalšími členy reprezentace ČR. Na sobotní večer je připraven doprovodný program v Prima Cool party! stanu na Božím Daru, kde bude premiéra snowboardového dokumentu Martina Černíka - Snow Way, živě vystoupí Bohemienz a DJ Friky a DJ Sarcom.

Evropský snowboardový festival je pro diváky zdarma, startovné do závodu je 100 Kč. Registrace do závodů a další informace o této soutěži, ale i o celém seriálu jsou ke stažení na www.czechsnowboarding.cz.