e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Za pohádkovou Popelkou na zámek Moritzburg

publikováno: 13.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Saské Vánoce by nebyly úplné, kdyby na zámku Moritzburg u Drážďan chyběla zimní výstava k pohádce Tři oříšky pro Popelku. Němci ji prostě milují a výstavu už vidělo víc než 700 tisíc lidí. Otevřena bude až do 25. února 2018.

Zámek Moritzburg je i českým turistům dobře znám jako místo, kde se natáčela jedna z tradičních vánočních pohádek - česko-německé Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích. Stejně jako v Česku je tato pohádka velmi oblíbená i v Německu, a tak se každý rok v zimě mění Moritzburg v princův zámek. Pravdou je, že zasněný zámek je skutečně půvabný.

Na výstavě se můžete dozvědět vše o kultovním filmu z roku 1973, ponořit se do vzpomínek nebo prostě snít o svých oblíbených filmových hrdinech. "V zámecké věži se mohou dnešní princezny a princové opět pobavit při doprovodných akcích k filmu a výstavě, samozřejmě budeme také promítat filmovou pohádku (i v češtině). Více než 700.000 návštěvníků svědčí o nepřerušené fascinaci kouzla, které stále vyzařuje film i původní místo natáčení," tvrdí pořadatelé.

Pohádková výstava je otevřena do 25. února, a to od úterý do neděle od 10,00 do 17,00 hodin. Upozorňujeme, že poslední vstupenky se prodávají v 16,00 hodin. Na Štědrý den a Silvestra bude zavřeno, otevřeno však bude v pondělí 25. prosince. Vstupenka stojí 8 EUR, děti od 6 do 16 let 1 EUR. Zámek Moritzburg leží asi 20 km severně od Drážďan.