e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mýdlová kouzla provoní Dům porcelánu v Dubí

publikováno: 13.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jana Tanzmannová

Sdílet: facebook twitter google+

Od 14. listopadu do 20. prosince provoní dubský Dům porcelánu s modrou krví v Tovární ulici výstava ručně vyráběných mýdel teplické Mýdlárny U Zámku. Kromě voňavých mýdel i dalších výrobků se zároveň seznámíte s historií a technologií výroby mýdel.

Tento rodinný podnik založily v roce 2014 sestry Eva Janíková a Irena Bachtinová jako chráněnou řemeslnou dílnu. Nabízí originální, ručně vyráběná přírodní mýdla nejvyšší kvality. Proto se také může chlubit certifikátem Regionální produkt Krušnohoří, jenž uděluje Asociace regionálních značek. 

Jak napoví název výstavy v Dubí - Mýdlová kouzla, jejich výrobky nás doslova očarují, a to nejen omamnou vůní bylinek, přírodních olejů a silic, ale také svou rozmanitostí. Neuvidíte zde totiž jen důvěrně známá mýdla, která má doma v koupelně snad každý, ale také bomby do koupele, koupelové sole, mýdla na holení, šampony a to i pro pejsky, mýdla olejová, máslová a šlehaná a v neposlední řadě i léčivá. Opomenout se také nedá estetická kvalita produktů teplické mýdlárny. Na první pohled je v nich totiž patrný otisk 100% ruční práce a lásky k řemeslu, který každému kousku dodá punc výjimečnosti. 

Výstava je přístupná ve všední dny od 8,00 do 17,00 hodin, v sobotu od 8,00 do 14,00 hodin. Vstup je zdarma.