e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Den za obnovu lesa na Flájích nebude

publikováno: 13.10.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Eva Jouklová/redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Den za obnovu lesa se v sobotu 17. října bohužel neuskuteční. Lesy ČR ho pro veřejnost připravovaly několik měsíců na 13 místech v zemi, byly mezi nimi také Fláje v Krušných horách. Ruší ho s ohledem na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s pandemií COVID-19. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo přes 30 tisíc lidí.

„Děkujeme všem, kteří chtěli přijít do lesa pomoci a dozvědět se o lesích nové generace, jež sázíme. Letos naše plány nevyjdou, ale nevadí. Budeme se na Den za obnovu lesa těšit příští rok,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček a velké díky vzkázal i všem známým osobnostem, sportovcům, hercům a dalším, kteří lesníky při přípravě Dne podpořili a také se na akci chystali.  

Jakmile to epidemická opatření dovolí, veřejnost se ale může dál zapojit do obnovy lesa při menších pracovních akcích pořádaných Lesy ČR během podzimu a určených pro menší skupiny deseti až třiceti osob. „Letos se těchto malých Dnů konaly desítky. Mají velkou výhodu. Zájemci se hlásí online a počet účastníků tak můžeme průběžně regulovat podle opatření platných v daném místě i čase,“ uvedl Martin Zajíček, vedoucí Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.

Aktuálně žádná akce v Krušných horách v nabídce není.