e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Hudební večery se vrací na mostecký Benedikt

publikováno: 13.9.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Už osmým rokem pokračuje v Mostě série klubových koncertů, převážně se zahraničními muzikanty. První koncert nové sezóny se bude konat ve středu 18. září a potřetí do Mostu dorazí americká kapela Skinny Molly. Na co se můžete těšit dál?

"Příjemnější sál není široko daleko. Kapacita pro nějakých 130 lidí, slušná akustika, útulné prostředí, parkoviště, dobré pivo...," láká návštěvníky na Benedikt organizátor koncertů Tomáš Ondrášek.

Na Benediktu bude od září znít jazz, blues nebo rock, většinou v podání anglo-amerických kapel. "V obrovské konkurenci na sobě makají jako vrcholoví sportovci. Muzikanti nechtějí zakrnět, musí se vyvíjet, a aby se uživili, hrajou denně po klubech na celém světě - proto jsou nejlepší, prostě top," říká k výběru muzikantů Ondrášek.

První hudební večer startuje ve středu 18. září, kdy dorazí Skinny Molly z amerického Nashvillu, a to už potřetí. "Sami se ozvali, že po festivalu Margate Rhythm & Rock 2019 v anglickém hrabství Kent cestou na další koncerty ve Skandinávii by chtěli zahrát v Mostě na Benďáku! Tak se jim tady minule líbilo," vysvětluje volbu první kapely Tomáš Ondrášek. Koncert začíná v 19,00 hodin a vstupné je 300 Kč.

Na svém turné se v říjnu v Mostě zastaví polský revival Zeppelinians, v listopadu bude hrát liverpoolská kapela Rainbreakers a kapela The Catfish. Koncerty budou pokračovat také v následujícím roce, naplánovány jsou až do června. Konkrétní termíny sledujte na www.benediktmost.cz nebo v našem Kalendáři akcí.

Foto: Tomáš Ondrášek.