reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 15. až 17. července

publikováno: 13.7.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Na tento červencový víkend pro vás máme pár tradičních akcí jako je pohádkové safari, food festival nebo hudební festivaly a koncerty pod širým nebem. Ale přidáme i netradiční - turnaj v kuličkách, únikové hry nebo divadlo ve věži a prohlídku sklepů.

Kuličkový turnaj
V zámecké zahradě v Postoloprtech si můžete zahrát soutěžně kuličky. Turnaj začíná v sobotu 16. července ve 14,00 hodin, registrace o hodinu dříve. Soutěží se ve smíšených tříčlenných družstvech v kategoriích děti, junioři a dospělí. Startovné zdarma. Od 16,00 hodin si pak můžete poslechnout v rámci festivalu Raskwerfest kapely Montega, Strange Things, Alocation a Revival Rammstein.

Food festival
V Žatci na náměstí Svobody si můžete v sobotu 16. července užít festival chutí a vůní. Stánky food festivalu budou otevřeny od 10,00 do 21,00 hodin.

Únik z věže
O víkendu 16. a 17. července budou na Mikulovické bráně v Kadani přichystány únikové hry. Ojířova věž vás zavede mezi husity a křižáky, kteří v září roku 1421 oblehli město. Spolu s hejtmanem Ojířem se naučíte zacházet s kuší a okovaným cepem a také zahánět zpěvem křižáky. Klíč ke Kadani získá ten, komu se podaří rozluštit všechny hádanky a hlavolamy, připravené ve věži. Podrobnosti o hrách a rezervaci míst v tomto článku

Fler jarmark
V jirkovské synagoze v ulici 5. května se v sobotu 16. července koná fler jarmark s rukodělnými výrobky umělců jako jsou oblečení, šperky, tašky a dekorace. Celým dnem bude provázet hudba akordeonu. Otevřeno bude od 10,00 do 16,00 hodin.

Setkání přátel železnice
Na nádraží v Kovářské se v pátek 15. července sejdou přáteléí železnice a železničních spoklů z česko-německého Krušnohoří. Začátek programu je ve 14,30 hodin, uskuteční se  slavnostní představení knih Jana Kadlece o Vejpertské dráze (překlad do němčiny) a Heinze Lohseho o Freiberské dráze (překlad do češtiny). Účastníky čeká zážitková jízda po Vejprtské dráze z Chomutova a z Vejprt do Kovářské.

Divadelní minifestival
V bývalém pivovaru v Dolní Ročově, vedle kláštera, se bude konat v sobotu 16. července jednodenní divadelní minifestival. Představení divadelních souborů z Lounska, Tábora a Prahy doprovodí zajímavá hudební vystoupení mladých umělců. Na programu jsou představení pro děti malé i velké. V mezičasech si mohou všichni zkusit vyrobit vlastní loutkové divadlo, či divadelní masku. Chybět nebude ani občerstvení. Vstupné 150 Kč dospělí, děti a senioři 75 Kč.

Do sklepa
Chcete se podívat do zámeckého sklepení? Příležitost budete mít tento víkend, kdy zámek Duchcov pořádá speciální prohlídky běžně nepřístupných prostor zámku. Seznámíte se s nejstarší historií, uvidíte, kde se nacházela zámecká kuchyně nebo divadlo, a samozřejmě se podíváte i do podzemních prostor. Prohlídky v sobotu 16. a neděli 17. července od 10,00, 12,30 a 15,00 hodin.

Na věž
Zážitkový výstup na radniční věž s divadelním představením je na neděli 17. července připraven v Bílině. V čase se můžete vrátit na počátek 20. století. Prohlídky začínají v 11,00 a 14,00 hodin, vstupné 50 Kč. Pro rezervaci volejte 775 601 264.

Sousedská slavnost 
Pohodové česko-německé setkání na česko-německé hranici se koná v Cínovci/Zinnwaldu na Teplicku. Začíná v neděli 17. července od 13,00 hodin. Otevřena bude sousedská kavárna s podtitulem Přines s sebou koláč a ochutnej od souseda. My Ti uvaříme kávu. V kostele bude hrát hudba, připraveny jsou prohlídky hřbitova a jazykové animace.

Procházka Litvínovskem
S Panorámou starého Mostecka do Šumné a okolí je název komentované vycházky s historickými fotografiemi ze sbírek mosteckého muzea, která se koná v sobotu 16. července. Vypravíte se po trase Litvínov - Šumná - Horní Ves - Lounice - Litvínov. Sraz 16. července ve 14,15 hodin před vchodem do OD Tesco v Litvínově. Trasa měří kolem osmi kilometrů.

Exkurze s přírodovědci
Také s lounským muzeem se můžete vypravit na výlet. Tentokrát můžete poznat perly květeny Džbánu. Sraz je v sobotu 16. července v 9,00 hodin v Bilíchově poblíž autobusové zastávky Bilíchov u křížku. Dotazy na telefonu 777 862 231.

Pohádkové safari
Nevšední výpravy s nádechem kouzel a nadpřirozena jsou nachystané v chomutovském zooparku na pátek a sobotu 15. a 16. července. Jízdy po areálu zooparku budou opět plné zastávek s pohádkovými scénami v podání herců z Divadla V Pytli a dobrovolníků. Podrobnosti se dozvíte v článku

Oslavy v Bečově
Obec Bečov na Mostecku slaví 695 let od svého založení a ve stodole u obecního úřadu pořádá 16. července oslavy. Začínají ve 13,00 hodin, vystoupí Lounská 13 s Josefem Zímou, mažoretky, Jakub Děkan, Zdeněk Izer, Leona Machálková, Martin Maxa a Carpatia Castle. Připraveny jsou i atrakce, dílny a hry pro děti včetně soutěžní stezky. Vše zakončí ohňostroj.

Hudba a festivaly
Na Loučkách v Litvínově se v pátek 15. července koná Naplnofest. Odpoledne a večer se můžete těšit na Adam Ďurica, Poetika, Raego, SIMA, Mikolas Josef, CANN. Vstupné 499 Kč.
Koncert pro kamerunské kozy se koná v pátek 15. července v letním amfiteátru na Kyselce v Bílině. Zahrají kapely Už jsme doma, SPS, Nanday a jako hlavní tahák letošního ročníku kapela Škwor. Začátek v 16,00 hodin, vstupné 700 Kč.
V pátek 15. července se v zahradní restauraci Černý kůň v Lounech koná koncert Flamengo Reunion Session, který připomene 50 let slavného alba Kuře v hodinkách. Začátek ve 20,00 hodin.
V Klášterní zahradě v Žatci koncertuje v sobotu od 20,00 hodin skupina Vltava, v neděli od 15,00 hodin potom Kids on the floor.
V neděli 17. července pak v Bílině v lesní kavárně Kafáč pokračuje série multižánrových festivalů. Od 15,00 hodin vystoupí Marley Wildlhing, Žofie Kabelková, Náhodný výběr.
Ve čtvrtek 14. července od 17,00 hodin proběhne v kostele svatého Mikuláše v Mikulově v Krušných horách koncert Petra Kavky a Synchronicity. Výtěžek poputuje na opravu kostela.
Ve stejný den jste zváni na II. varhanní koncert do kostela Panny Marie v Dubí, začíná v 18,00 hodin a představí se Daniela Demuthová (mezzosoprán), František Svejkovský (trubka) a Vladimír Jelínek (varhany), vstup zdarma.
A ještě jednou varhany - v bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Bohosudově rozezní zdejší varhany koncertní mistr Přemysl Kšica. Začátek v 18,00 hodin, vstupné 150 Kč.
Na hradě Hněvín v Mostě si můžete v sobotu 16. července od 18,00 hodin vyslechnout koncert Martina Rufera s přáteli.
Rock na Doubravce je název hudebního festivalu na hradě Doubravka v Teplicích, který se koná 16. července od 14,00 hodin. Zahrají kapely Hlahol, Graventherapy, Heintai Corpration, Cocotte Minut a další. Vstupné 200 Kč. Autobus od konečné stanice Panorama bude jezdit na Doubravku od 14 do 18 hodin každých 30 minut.
V Šanovské mušli v Teplicích koncertuje v sobotu 16. 7. od 16,30 hodin v rámci letních lázeňských koncertů Severočeská filharmonie Teplice.
Na zámku Pátek na Lounsku se bude v sobotu odpoledne konat country potlach. V zahradě zahrají M.U.Drings, Sebranci, Karavana, Veget, one-man band Jonny Richter and the Hog Ranch.
V zámecké zahradě v Postoloprtech se v sobotu 16. července koná rockový festival Raskwerfest. Od 16,30 hodin zahrají kapely Montega, Strange Things, Alocation a Revival Rammstein. Vstupné 100 Kč.
Osmnáctý ročník Plutofestu v zahradě zámku v Peruci na Lounsku se koná v sobotu 16. července. Letos uslyšíte Viléma Čoka a Bypass nebo Janu Uriel Kratochvílovou, Žlutej pluto pes, Synové výčepu a další. Začátek v 15,00 hodin.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí