e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 15. až 17. června

publikováno: 13.6.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Červnový víkend nabídne pro každého něco – den záchranářů v Litoměřicích, pivní slavnosti v Chomutově, módu v Karlových Varech, divadlo v Žatci, historické slavnosti v Mostě nebo pozorování hvězd v Chomutově.

Loutková zahrada
Kapucínská zahrada v Žatci se přemění v zahradu Loutkovou, a to v sobotu 16. června. Čekají vás čtyři loutková představení souborů Jitřenka Žatec a hostů Buchty a Loutky. Domácí představí v 10,30 pohádku O perníkové chaloupce a od 18,00 hodin příběh Odvážný ježek, hostující soubor uvede od 15,00 hodin pohádku Zlatá husa a od 20,00 hodin pro dospělé horor Psycho Realoaded.

Den magistra Kelleyho
Na hradě Hněvín si Mostečané v sobotu 16. června opět připomenou nejznámějšího hradního vězně, alchymistu rudolfínské doby Edwarda Kelleyho. Historický program bude začínat v 9,00 hodin, nebude chybět alchymistická dílna i slavný - nezdařený - vězňův útěk. Podrobnosti o programu v článku Den magistra Edwarda Kelleyho na Hněvíně.

Handbiky
V sobotu 16. června se koná v Lounech 16. ročník Evropských pohár ručních kol - European handbike circuit. Startuje se na Komenského náměstí, první časovka EHC v 10,00 hodin, od 13,45 hodin se pojede nesoutěžní jízda na všem, co má kolečka, do níž se může zapojit každý. V 15,00 hodin startuje kritérium ulicemi města, počítejte s omezením dopravy.

Nanuková show
Nedělní odpoledne 17. června v Libochovicích zpestří dětem program Vítání léta – nanuková show. Začíná ve 14,00 hodin v městském parku. Těšit se můžete na letní zábavu plnou legrace, soutěží, písniček a nanuků s Fešákem Pínem a jeho kamarádkou Boňou BON Bóňou. Dále vás čeká Kynologický klub Libochovice s ukázkou výcviku psů, přijede nás navštívit ochočený medvěd Hugo s doprovodem a k poslechu zahraje kapela Na půl šťávy. Jednotka SDH Libochovice si pro účastníky akce připravila ukázky hasicí techniky. Pro děti i dospělé budou tradičně připraveny stánky s občerstvením. 

Soutěž traktorů
Mašťovští hasiči pořádají v sobotu 16. června již podesáté závody Tractor Cup. Soutěžní klání traktorů začíná v 10,00 hodin, vybírat se bude také nejkrásnější stroj domácí výroby. Vstup pro dospělé je 40 Kč, děti zdarma, startovné 100 Kč. Na místě bude zajištěno občerstvení.

Astronomické praktikum
Zájemce o astronomii potěší Oblastní muzeum v Chomutově, které pořádá tento týden dvě akce s astronomickou tématikou. Ve čtvrtek v 17,00 hodin se můžete v přednáškovém sále Domě Jiřího Popela seznámit s astronomickou technikou. V sobotu 16. června od 20,00 hodin pak bude následovat praktická ukázka s možností hledat objekty na obloze. Akce proběhne za jasného počasí na louce u bývalého kina Oko (Lipská ulice, naproti kostelu svaté Barbory).

Zahradní slavnost
Areál zámku v Petrohradu, který je psychiatrickou léčebnou, se návštěvníkům otevře v sobotu 16. června. Hlavní program, který moderuje Vojtěch Bernatský, začíná v 10,00 hodin. Těšit se můžete na spoustu muziky, včetně Janka Ledeckého, vyprávění Jaroslava Duška, hudební show kapely Cvoci či dechovku. V zahradě čekají děti pohádky, po celý den ukázky železničních modelářů, jízda na koni, střelba z luku a kuše, výstavy fotografií a automobilových veteránů. Vstupné je dobrovolné.

Den záchranářů
Prohlédnout si práci záchranářů můžete v sobotu 16. června na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Svou práci představí hasiči, policisté i zdravotníci, uvidíte ukázky zásahů na souši i na řece, prohlédnout si můžete techniku, připraveny budou atrakce pro děti i dospělé. Vstup je zdarma, akce probíhá od 10,00 do 17,00 hodin.

Víkend módy
Prestižní přehlídka módy Czech Fashion Week 2018 se uskuteční nejdříve 16. června v Karlových Varech a nabídne nové styly či módní trendy a představí podnikání v oblasti módy, designu a umění. Další víkend se pak přesune do Teplic. Podrobnosti se dočtete zde

Pivní slavnosti
Není víkend, abychom vás nepozvali na nějaké ty pivní slavnosti. Tentokrát to bude do Chomutova, kde je pořádá pivovar Karásek a Stülpner. Konají se ve sportovním areálu Domovina (bývalá plochá dráha) v sobotu 16. června od 14,00 hodin. Hrát bude muzika, pivo poteče proudem, připraveny jsou soutěže s pivní tématikou, atrakce pro děti, kouzelník a doprovodný program muzea Na Kočičáku.

Festival Bez zámků
V domově pro lidi se zdravotním postižením v Tuchořicích na Lounsku se v sobotu 16. června koná tradiční festival Bez zámků. Program začíná ve 14,00 hodin. Vystoupí děti z okolí i obyvatelé zámku, na rockové scéně zahrají kapely S.A.S, Nalevo od výtahu a další, připraven je dobročinný bazárek, řemeslné obchůdky, tvořivé dílny pro děti. Vstup 75 Kč, možnost stanování.

Den otců
Připomeňte si v sobotu 16. června nedělní den otců, a to na zámku v Klášterci nad Ohří. Ve 12,00 hodin v sala terrreně startuje 6. ročník velké turisticko-vědomostní hry vícegeneračních družstev zámeckým parkem. Startovné 100 Kč.

Letňák
Hudební festival Letňák vypukne v sobotu 16. června v letním kině v Klášterci nad Ohří. Od 14,00 hodin zahrají kapely The Swicht, End of Scream, Morčata na útěku, No Sem, Totální nasazení, Coffeebreak, Drum Band F.Z. Vstupné na místě 300 Kč.

Brazilské rytmy
Brazilská bubenická show Tam Tam Batucada dorazí v pátek podvečer do Kadaně. Horké jihoamerické rytmy budou znít Studentským náměstím od 17,00 hodin.

Den růží
Strávit neděli v rozkvetlé Růžové zahradě plné omamné vůně růží můžete v neděli 17. června v Děčíně u zámku. Čeká vás bohatý program, hra pro děti, stylové stánky, povídání o růžích i vázání květin. Vstupné jako do Růžové zahrady 20 Kč dospělí, 10 Kč děti. 

Oživlé nábřeží
Stejně jako minulý rok své síly spojily Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem, KULT produkce a Střekovské matky a připravili pro malé i velké bohatý program na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem u paty Mostu dr. Edvarda Beneše, a to v sobotu 16. června od 14,00 hodin. Čekají vás divadla, workshopy s ilustrátory dětských knih a hlasité čtení, dílny a od půl desáté letní kino (Box na Nábřeží).

Mostík
Odpoledne pro celou rodinu je podtitul tradiční akce Mostík na letní scéně Benedikt v Mostě. Koná se v pátek 15. června od 17,00 hodin, na programu jsou soutěže pro celou rodinu, oheň s možností opékání vlastních buřtů a hostem Pepa Štross a syn.

O svobodě, Linhartovi a Bardotce
S tímto názvem se otevře v pátek večer v mostecké Galerii výtvarného umění v suterénu děkanského kostela nová výstava. Své obrazy a objekty představí Karel Gyurjan, Walter Lauf a Rainer Peschl. Vernisáž začíná v 18,30 hodin.

Dobrodění
Spolek Dobroděj pořádá v sobotu 16. června v Lounech ve Stromovce festival Dobrodění. Od 14,00 hodin bude program určen pro děti, které čekají tvořivé dílny, hry, soutěže, taneční a hudební výstupy, šerm a kouzelník. Součástí programu je také projekt Nové háro – daruj vlasy pro dobrou věc. Od 18,00 hodin můžete vidět hru Nízkotučný život ZUŠ Louny a od 19,00 hodin zahrají regionální kapely. Minimální příspěvek 80 Kč, děti zdarma, výtěžek určen na charitu.

Obří skluzavka
Slide fest Klášterec nad Ohří se koná již tuto sobotu od 11,00 do 18,00 hodin na náměstí dr. E. Beneše. Pořádající firmou zde bude postavena skluzavka dlouhá 50 metrů. Vstupné je 100 Kč na celý den, o hudbu se postará DJ. Tuto skluzavku, která zpříjemňuje horké letní dny v centrech měst, zažili poprvé Klášterečtí již vloni. Město upozorňuje, že náměstí dr. E. Beneše bude proto po celý den uzavřeno pro silniční dopravu. 

Koncert v kostele
V Oseku se v neděli 17. června zastaví Hudební festival Ludwiga van Beethovena. V oseckém klášteře zahraje odpoledne Wihanovo kvarteto. Vše o tomto koncertu i festivalu se dozvíte ve Speciálu Beethovenův festival Teplice

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.

Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.