reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Muzejní noc v Žatci bude mít retro podobu

publikováno: 13.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Zavzpomínat si na dětství nebo mládí můžete v pátek 20. kvěna na Muzejní noci, které pořádá žatecké muzeum. Program navazuje na aktuální výstavu Vzpomínky naší maminky, která je otevřena v hlavní budově. Právě tam se bude odehrávat večerní program. Otevřeno zdarma však budou mít i další muzea v Žatci.

V muzejní zahradě čekají malé i velké od 17,00 hodin retrohrátky, např. skákání panáka nebo přes gumu, cvrnkání kuliček, malování na chodník, hod na čáru céčky, prohlídka retro stanování, posezení u táboráku s možností opečení špekáčků a na závěr pak v ohništi pečení brambor. Po celou dobu programu bude hrát a zpívat country kapelou Sešlost věkem.

Otevřeno bude i v pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733), kde je k vidění výstava o bývalém žateckém podniku Papírny. V Křížově vile bude přístupná výstava obrazů bratrů Ilji a Vladimíra Šavlových, jejichž malebná žatecká zákoutí vás vrátí též o několik let zpět v čase.

Zapojí se také Chrám chmele a piva, který nabídne pěší výstup na Maják zdarma, 3D projekci ve výtahu za zvýhodněnou cenu 50 Kč a v každou celou hodinu proběhne komentovaná prohlídka Chrámu chmele a piva za zvýhodněnou cenu 50 Kč. Poslední začne ve 21,00 hodin. Otevřeno bude i v Muzeu pivovarnictví Žatecka, kam bude vstup zdarma a každý návštěvník si může odnést malý dárek.

U Infocentra Žatec proběhne v 17,00 hodin křest nového audioprůvodce Mezi žateckými komíny z dílny spolku A dál?. S autory si pak můžete trasu poprvé projít.