e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

O víkendu vyjedou první turistické vlaky, lodě a autobusy

publikováno: 13.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

S několikatýdenním zpožděním se rozbíhá turistická sezóna, a tak tuto sobotu 16. května poprvé vyjedou na své trasy turistické linky v Ústeckém kraji. Svézt se opět můžete vždy i o víkendech vlakem, turistickými autobusy i lodí. Cyklobusy jsou v provozu již od 1. května.

Autobusy začnou vozit turisty například do Krušných hor. Od soboty můžete vyrazit na lince Litvínov - Dlouhá Louka (č.526) nebo z Chomutova přes Boleboř na Horu Svaté Kateřiny (č.561). V provozu bude též cyklobus z Jirkova a Chomutova na Boží Dar. Nová linka zajíždí také z Chomutova na Horu Svatého Šebestiána (č. 588). Původně byla plánována až do Marienbergu, což v současné situaci není možné.

Provoz zahájí v polovině května též turistické vlaky. Vybrat si můžete třeba Doupovskou dráhu z Kadaně do Krásného Dvora a Podbořan, případně k Doupovským horám. Do Krušných hor začne o víkendech jezdit Horská dráha Chomutov - Vejprty. Začnou jezdit i pravidlené vlaky z Mostu do Moldavy v Krušných horách. Bohužel vlaky z Děčína a Ústí nad Labem budou až do listopadu mezi Teplicemi a Moldavou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, a to z důvodu rekonstrukce tratě Teplice - Louka u Litvínova. V plném provozu je již Švestková dráha mezi Mostem a Litoměřicemi. Na červen se pak plánuje zprovozní nové linky přes Opárenské údolí. Od 16. května bude dále v provozu Kamennický motoráček, Zubrničký motoráček či Podřipský motoráček.

V sobotu 16. května začne i lodní sezóna na Labi. Plout můžete z Ústí nad Labem buď proti proudu do Litoměřic a Roudnice nad Labem nebo po proudu do Děčína a Hřenska. Obě lodě vozí i kola (linky 901 a 902).

O autobusech, které začaly vozit první květnový den kola, se dočtete v článku Dnes vyjíždějí první cyklobusy, turistické linky za dva týdny