reklama RESTART začíná! na www.e-region.cz
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Slavnosti stepí na Rané potřetí

publikováno: 13.5.2014, kategorie: Sport, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

Pokud vás zajímá proč, je Modrásek modrý a nebo se chcete projít po stepi a vidět živého sysla, stačí zajet do obce Raná na Lounsku. Zde totiž v sobotu 17. května 2014 pořádá Správa CHKO České středohoří a obec Raná 3. ročník Slavností stepí. Slavnosti se konají od 10,00 do 17,00 hodin v obci Raná a blízkém okolí.

Na programu je například odborná část – exkurze s odborníky do přírody, odchyty a ukázky ptactva, představení dobrovolné stráže přírody a ukázky živých netopýrů a povídání o nich. Nebudou chybět ani závody, kde práci se stádem předvedou ti nejlepší ovčáčtí psi během kvalifikační soutěže pro Kontinentální mistrovství Evropy.

Připravena bude i zajímavá výstava drobného domácího zvířectva, výstava k ochraně  lounské přírody a výstava dětských výtvarných prací na téma „Kdo bydlí v sadě“ s možností zvolit vítěze.

Pro děti a nejen pro ně bude ukázka leteckých modelářů, výstava ovčích plemen a ukázky stříhání ovcí, přírodovědná soutěž, dětské atrakce a soutěž s hasiči. Slavnost bude vyplněna i vystoupením známých osobností, např. Heidi Janků, Ládi Křížka či Zdeňka Srstky.

Vstup a aktivity na místě jsou zdarma. Pro přepravu z Lovosic a Mostu můžete využít speciální jízdu Švestkové dráhy. Ve stanici Bělušice navazuje autobus, který vás dopraví až na místo konání akce na Ranou. Autobusová doprava je zajištěna také z Loun. Více na www.idos.cz nebo na www.obec-rana.com