e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Krásném Dvoře začnou sezónu strašidly a velikonočními řemesly

publikováno: 13.3.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Letošní zámecká sezóna na Krásném Dvoře na Podbořansku začíná v sobotu 28. března odpoledním koncertem  koncertem herečky a zpěvačky Andrei Buršové a smyčcového kvarteta Indigo Quartet s programem šansonů a písní Nůž na ticho. Zámek se potom otevře 4. dubna při Pohádkových Velikonocích. Co ještě letos zámek chystá?

Zámek se veřejnosti otevře v dubnu, a to akcí Pohádkové Velikonoce, kdy si budete moci vyzkoušet různá řemesla, prohlédnout si strašidla či shlédnout loutková představení. V sobotu 18. dubna odpoledne si přednáškou ve Velkém sále zámku připomeneme polního maršála Karla Filipa Schwarzenberga, vítěze nad Napoleonem v bitvě u Lipska. Jeho socha v Novogotickém templu bude letos restaurována.

Dále jste zváni na Víkend otevřených zahrad 13. – 14. června 2015, na komentovanou prohlídku zámeckého parku a koncert u Panova templu. 11. července se zámek vrátí do období své největší slávy při Dvorských slavnostech Jana Rudolfa. V létě se můžete opět těšit na několik divadelních představení pro děti i dospělé a také Hradozámeckou noc a v září bude zámkem znít hudba při Krásnodvorských koncertech pozdního léta. Své pevné místo v zámeckém kalendáři akcí má také tradiční Jablečný den, v sobotu 3. října a Advent 28. listopadu.