e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Putovní Neviditelní lidé se zastaví v Klášterci

publikováno: 13.2.2016, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Fišrová

Sdílet: facebook twitter google+

Putovní fotografická výstava Neviditelní lidé Fokusu Labe bude mít další zastávku v klášterecké Galerii Kryt. Od 17. února do 1. března lze nahlédnout prostřednictvím snímků do příběhů lidí, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. 

Jedná se o součást projektu Neviditelní lidé – aneb jsou schizofrenici nebezpeční? Autorkou projektu Lenka Krbcová Mašínová, psycholožka a předsedkyně pořádajícího spolku Fokus Labe říká. „Jde o destigmatizační kampaň, která má ukázat, že lidé se schizofrenií nejsou nebezpeční. Skoro každý člověk se schizofrenií, pokud má dlouhodobou podporu, může žít v normálním prostředí jako my.“ 

Součástí projektu, který je prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví ČR podpořen Norskými fondy, je i právě dokončovaný dokument Bohdana Bláhovce, který bude představen zejména na školách a workshopech pro zájemce z řad spolupracujících organizací. 

Workshop se uskuteční také ve spolupráci s galerií Kryt v Klášterci nad Ohří a to v závěru výstavy dne 1. března. Zúčastní se jej studenti a pedagogové Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří. Přihlásit se mohou také zájemci z řad veřejnosti a to u kurátorky galerie V. Fišrové, mail: galerie@muklasterec.cz.